Näitleja ja koomik Rowan Atkinson. Foto: Scanpix

Rowan Atkinsoni sõnul on tühistamiskultuur muutunud digitaalseks keskaegseks rahvahulgaks, mis "luusib mööda tänavaid, otsides kedagi keda põletada". Tema sõnul on see hirmutav igaühe jaoks, kes on selle rahvahulga ohver ning see paneb teda tuleviku pärast kartma.

Briti näitlejast ja koomikust Rowan Atkinsonist on saanud viimane kuulsus, kes niinimetatud tühistamiskultuuri kritiseerib.

Ajakirjale Radio Times antud ulatusliku intervjuu käigus ütles Atkinson, keda tuntakse eelkõige tema satiirilise Mr. Bean'i karakteri järgi, et tühistamiskultuur murendab sõnavabadust ning see paneb teda tuleviku pärast kartma.

"On oluline, et me puutuksime kokku arvamuste laia spektriga, kuid see mis meil praegu on, võrdub keskaegse rahvahulga digitaalse variandiga, mis luusib mööda tänavaid, otsides kedagi keda põletada," leiab Atkinson. "Seega on see hirmutav igaühe jaoks, kes on selle rahvahulga ohver ning see täidab mind hirmuga tuleviku suhtes."

66-aastane näitleja, kes on tuntud ka satiirilistest Johnny English'i filmidest ja komöödiasarjast Blackadder, süüdistas sotsiaalmeediaettevõtteid ning nende algoritme Internetis binaarse ja toksilise keskkonna loomises.

"Meie probleemiks Internetis on, et algoritm otsustab selle üle, mida me näha tahame, mis loob ühiskonnast lihtsustatud, binaarse vaate," ütles ta. "Sellest tekib olukord, kus sa oled kas koos meiega või meie vastu. Ja kui sa oled meie vastu, siis sa väärid tühistamist."

Allikas: Insider

Toimetas Martin Vaher