USA õhulöögid Süüria pihta 2017. aastal. Foto: Scanpix

Vene vaatenurka väljendav veebileht Russia Insider soovitab Venemaal järele mõelda, enne kui ta viib ellu lubaduse anda USA-le Süüria ründamise korral vastulöök. Venemaal tuleks “alandus” külmalt alla neelata ja mitte seada end Lähis-Idas ülekaaluka vastase löögi alla, mis võib konflikti eskaleerudes lõppeda vaid kahel viisil – kas Vene kontingendi hävitamisega Süürias või kogu inimkonna hukuga tuumasõjas.

Ameerika Ühendriikidel on Lähis-idas Venemaa suhtes lihtsalt niisugune sõjaline ülekaal, et seda ei ole võimalik eitada ega olematuks muuta.

Venemaa suudab USA-ga võidelda Balti riikides, Ukrainas, Arktikas, Mustal merel, Kaukaasias, Kesk-Aasias ja Kaug-Idas, kuid mitte Lähis-Idas.

Venemaal on Süürias 30 lennukit, ja sellest ei piisa USA massiivse rünnaku peatamiseks.

Venelaste hoiatus, et ameeriklaste rünnaku korral, mis neid ohtu seab, annavad nad vastulöögi, on teatava heidutusena mõistetav, kuid Venemaa peaks järele mõtlema, enne kui ta hoiatuse teoks teeb.

Ameeriklaste haavatud uhkus eskaleerib vägivalla määrani, mis lõpeb kas Vene sõjaväekontingendi hävitamisega Süürias või kogu inimkonna hukuga, leiab artikli autor Marko Marjanović.

Venemaa on antud olukorras nõrgem pool ja peab järgima nõrgema taktikat. Venemaa ei peaks pakkuma Trumpi armaadale võimalust võidelda, vaid serveerima oma kättemaksu hiljem ja omaenda tingimustel.

Autor meenutab, et kui Türgi tulistas alla Vene hävituslennuki, olid paljud venemeelsed kommentaatorid raevus ja nõudsid kättemaksu. Kuid kui palju nõrgem oleks Venemaa positsioon praegu, kui Türgi president Recep Tayyip Erdoğan oleks seetõttu Donald Trumpi liitlane ja mitte pigem neutraalne?

Loe lähemalt siit.