Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid. Foto. kuvatõmmis saatest

Varro Vooglaid teatas, et edaspidi saade "Vooglaid vs Lobjakas" Postimehe eetrisse ei jõua, kuna täna nõuti Vooglaiult saates osalemiseks kas maski kandmist, kiirtesti tegemist või vaktsineerimispassi esitamist ning nende tingimustega ta ei nõustu.

15 minutit enne otsesaate algust öeldi Vooglaiult Postimehe välisuksel, et kui tal koroonapassi pole, peab ta tegema kiirtesti või kandma eetris maski. Vooglaid pidas neid nõudeid alandavaks. Seejärel rääkis Vooglaid telefonis ka Postimehe peatoimetaja Marti Aavikuga, kelle sõnul kehtivad nõuded kõigile toimetuse ruumide külastajatele. Vooglaiu täpsemat kirjeldust juhtunust saab vaadata allolevast videost.

Posted by Varro Vooglaid on Friday, October 15, 2021

Vooglaid kinnitas hilisemas postituses, et saadet enam eetrisse ei lähe. "Eneseväärikus ei ole tühi sõnakõlks. See on reaalne asi, millele kindlaks jäämisel on oma hind. Minu jaoks on see hind antud juhul ka rahaliselt päris tõsine, aga ma olen hetkegi kõhklemata valmis seda hinda maksma. Ole sina ka! Ainult nii saame diktatuuri kehtestamise peatada," ütles ta.

Vooglaid on seejuures 2021. aasta alguses Covid-19 läbipõdenud.

Toimunut on kajastanud ka Postimees.

Toimetas Jaanus Vogelberg