Eile tulid Prantsusmaal tänavatele sajad tuhanded inimesed, et protestida sotsialistliku valitsuse plaani vastu seadustada homoabielud ning anda homopaaridele lapsendamise õigus.

Ainuüksi Pariisis osales meeleavaldustel korraldajate kinnitusel ligi 200 000 inimest, olgugi et meedia on ootuspäraselt vahendanud väiksemaid numbreid. Sarnased protestiavaldused toimusid ka enam kui kümnes teises Prantsusmaa linnas, teiste hulgas Lyonis, Touluse’is, Marseille’s, Nante’is ja Rennes’is.

Sotsialistist president Francois Hollande tegi juba valimiste eelsel ajal homoabielude seadustamisest ühe oma poliitilistest prioriteetidest ning lubas seadusemuudatuse ellu viia aasta jooksul presidendiks valimisest. Olgugi, et prantsuse valitsus kiitis hhiljuti homoabielude seadustamise heaks, on Hollande’i plaan kohanud jõulist avalikku vastuseisu, mida juhivad Katoliku Kirik ja katoliiklikud ilmikorganisatsioonid. Protestiliikumisega on ühinenud paljud poliitikud ja avaliku elu tegelased.

Meeleavaldustega samaaegselt toimusid ka homoseksuaalide vastumeeleavaldused, mille raames lehvisid mh loosungid "Liberté, egalité, homosexualité" ehk Suure Prantsuse Revolutsiooni deviis kõnekalt mugandatud kujul. Abielu toetava meeleavalduse korraldajad palusid osalejatelt tungivalt mitte homoseksuaalide provokatsioonidele reageerida.

Loe lähemalt siit.