Politsei kasutab Kölnis protestivate immigratsioonivastaste vastu veekahurit, 9. jaanuar 2016. Foto: Wolfgang Rattay, Reuters/Scanpix

Saksa arenguministri Gerd Mülleri hinnangul on Euroopasse jõudnud vaid umbes kümme protsenti põgenikest, kaheksa kuni kümme miljonit inimest Süüriast ja Iraagist olevat veel teel. “Me ei saa ehitada tarasid Saksamaa ja Euroopa ümber,” leiab minister, kuid tunnistab, et Saksamaa ei suuda kõiki saabujaid lõimida.

Arenguminister Gerd Müller (CSU) ütles väljaandele Bild am Sonntag, et Saksamaale ja Euroopasse tuleb suurel hulgal põgenikke juurde. “Meie juurde on kohale jõudnud vaid kümme protsenti Süürias ja Iraagis vallandunud põgenikelainest. Kaheksa kuni kümme miljonit on veel teel,” märkis Müller.

2015. aastal saabus Saksamaale 1,1 miljonit asüülitaotlejat.

“Suurimad põgenike liikumised on veel ees: Aafrika elanikkond kahekordistub lähemate aastakümnete jooksul,” jätkas Müller ja lisas: “Sahaaras olevat kuni miljon inimest põgenemisel surnud. See näitab meile [olukorra] kogu dramaatilisust.”

Seetõttu on ministri hinnangul vaja “täiesti uutes mõõtmetes rahvusvahelist koostööd”. Gerd Müller ei näe lahendust kapseldumises: “Me ei saa ehitada tarasid Saksamaa ja Euroopa ümber.”

Kõneldes kindlaksmääratud ülempiirist sisserändele, nentis Müller, et immigrantide arvu tuleb vähendada. “Miljonit, nagu möödunud aastal, ei suuda me edukalt integreerida,” tunnistas minister. “Samaaegselt peame meie kõik Euroopas teadvustama tõeliselt oma vastutust maailmas hoopis teistes mõõtmetes, kui oleme seda seni teinud. Me oleme rajanud oma heaolu arengumaade arvel. See ei õnnestu enam pikalt. Need pinged vallanduvad ja siis on ükskõik, mis meie siin otsustame. Inimesed ei küsi meie käest, kas nad tohivad tulla.”

Loe lähemalt siit.