Saksa majandusminister Robert Habeck Foto: Scanpix

Selliste drastiliste sõnadega hoiatab Saksa majandusminister majanduse püsiva kahjustamise eest.

Saksa majandusminister Robert Habeck hoiatab Saksa majanduse püsiva kahjustamise eest, mis on põhjustatud kõrgetest energiahindadest. "Osaliselt on see alles hõõguv tuli, osaliselt maja juba põleb," illustreeris Habeck olukorda. "Igal juhul on meie majanduse jätkusuutlikkus ohus ja seda ähvardavad püsivad kahjustused."

"Me peame rakendama kogu oma finantsilise jõu, et tuua meie majandus kriisist läbi, kindlustada töökohad ning kaitsta meie majanduse investeerimis- ja jätkusuutlikkust," sõnas Habeck Die Welt'i vahendusel.

Habeck peab oluliseks töötada välja tõhusad abiprogrammid, sealhulgas ettevõtetele, et majandus kriisist läbi vedada. "Me töötame majandusministeeriumis suure surve all, et meil oleks abiprogrammid ja arutame valitsuses ka teisi olulisi finantsküsimusi," lisas Habeck. "Me ei tohi siin aega kaotada."

Saksamaa puhul on toetusprogrammide maht miljardites eurodes. Lisaks sellele otsustas Saksa valitsus mõnda aega tagasi finantseerida Saksa armee suutlikkuse parandamist 100 miljardi euroga, kõik need meetmed tõstavad oluliselt riigi laenukoormust. 

Siiani pole valitsus otsustanud planeeritud lisamaksu kehtestamist gaasi tarbijatele, et kompenseerida tarnijatele hinnatõusu ja võimalik, et seda opositsiooni survel ei tulegi. See omakorda tekitab taas uue lisakoorma riigieelarvele. 

Toimetas René Allik