Professor Sinn 2012. aastal redeliga mööda Ifo instituudi riiulieid turnimas. Foto: Michaela Rehle, Reuters/Scanpix

Tuntud Saksa majandusteadlane ja endine Ifo instituudi juht professor Hans-Werner Sinn soovitab Austrial pärast Brexitit Maastrichti leping tühistada ja Euroopa Liidust välja astuda, kuna ilma brittideta hakkab blokis kasvama vaesemate riikide mõju.

Nagu hoiatab Sinn, võivad vaesemad liikmed pärast brittide lahkumist muuta Euroopa Liidu reegleid enda kasuks, ning seda rikkamate rahvaste nagu sakslaste ja austerlaste arvelt.

Sinni arvates ei peaks Austria lahkuma liidust jäädavalt, vaid pigem tühistama Maastrichti leppe ning esitama seejärel muudatusettepaneku Euroopa Liidu toimimise osas, kirjutab Die Welt.

Ta väidab, et Maastrichti lepe tuleks pärast Britannia lahkumist nagunii õigustühiseks lugeda, kuna dokumendi algversioonile kirjutas alla Ühendkuningriik, Austria aga liitus alles hiljem aastal 1995.

Sinn on skeptiline ka ühisraha suhtes ning kurdab, et liiga paljud riigid võtavad laenu väga madala intressiga. Ta väidab ühtlasi, et trükipressiga ei ole võimalik liikmesriikide majandusprobleeme lahendada.

Räsitud majandusega Kreekas saavad inimesed kaks korda rohkem palka, kui Poolas, imestab professor ning nendib, et tegemist on fundamentaalse probleemiga.