Piiskop Peter Kohlgraf Foto: Scanpix

"Uus Testament on täis kirjakohti, mis annavad naiste preestriteks pühitsemisele rohelise tule," väidab ajakirjale "Kristus ja maailm" (Christ & Welt) intervjuu andnud piiskop Peter Kohlgraf. 

Kohlgraf on Saksamaal kurikuulus oma ultraliberaalsete ja LGBT-liikumise sõbralike vaadete poolest. Tema sõnul on tulevikus lootus, et naistele avatakse tee ka piiskopi troonile, vahendab LifeSiteNews

Kohlgrafi sõnul annab naiste preestristaatusesse ordineerimiseks aluse muuhulgas kirjakoht, milles Maarja Magdaleena on esimeseks inimeseks, kes on tunnistajaks Kristuse ülestõusmisele. Kohlgrafi sõnul nimetab ka paavst Franciscus Maarja Magdaleenat apostliks. Samuti viitab Kohlgraf püha Pauluse sõnadele, kus tulevikus ei olevat ei mehi ega naisi, vaid kõik on üks Kristuses. 

Kohlgrafi sõnul on kristliku sõnumi tegeliku tuumani jõudmisel takistuseks "soolise õigluse" defitsiit. 

Erinevalt Kohlgrafist on roomakatoliku Kiriku õpetusamet alati olnud seisukohal, et fakt, et Kristus valis oma 12 apostlit vaid meeste seast, on ühemõtteline märk sellest, et preestriseisus on reserveeritud vaid meessoost isikutele. 

Toimetas Adrian Bachmann