Saksa tervishoiuminister Karl Lauterbach Foto: Scanpix

ARD telekanali vestlussaates väitis Saksa tervishoiuminister Karl Lauterbach, et mitte karmid piirangud ei ole laste ja noorte psüühikahäirete põhjuseks, vaid pandeemia, kirjutab Welt.

Vestlussaates osalenud Welti ajakirjanik Claudia Kade juhtis ministri tähelepanu sellele, et haiglad on ülekoormusest tänu piirangutele küll säästetud, kuid pandeemiapiirangute all kannatavad just noored inimesed. Uuringud näitavad, et lockdowni ajal on laste ja noorte seas enesetapu üritamiste arv märgatavalt suurenenud ja tugevasti on kannatada saanud ka laste ning noorte õppimine. "Seda tuleb edasiste otsuste juures arvestada," sõnas ajakirjanik.

Lauterbach kostis vastuseks, et selliseid probleeme on ka riikides, kus meetmed on mõnevõrra leebemad. Ta tõi näiteks USA, kus "nii paljud inimesed ebavajalikul viisil surevad."

Minister usub, et suur osas nendest probleemidest seisneb "hirmsas pandeemias" ja nende probleemide pärast ei tohi süüdistada lockdowni. Pigem olevat probleem selles, et pandeemia aeg on psüühiliselt väga raske, seda eriti lastele. 

Siiski ei suutnud minister välja pakkuda lahendust, kuidas seda koormat lastele kergemaks teha, osutab Welt.

Toimetas René Allik