Saks tervishoiuminister Karl Lauterbach Foto: Scanpix

Saksa tervishoiuminister Karl Lauterbach on kriitiline Baieri ja Saksimaa osas, kes tühistasid ühistranspordis maskikandmise kohustuse. 

„See ajab kodanikud segadusse," lausus Lauterbach. Ta ei pea õigeks ka seda, et liidumaad ei täida seadusi, milles on omavahel kokku leppinud, vahendab Die Welt

„Ma ei näe vajadust tühistada või leevendada isolatsiooninõuet ajal, mil haiglad on täis," sõnas Lauterbach, osutades teineteisega arvestamisele, kuid jättes mainimata selle, et haiglad on ülekoormatud mitte koroonasse nakatunutega, vaid tänu gripile ja teistele hingamisteede viirustele. Samas on Lauterbachiga samas roheliste partei olev tervishoiuekspert Janosch Dahmen nõudnud maskikohustuse jätkumist just gripi ja teiste hingamisteede viiruste tõttu. 

„Saabuval talvel toimub loodetavasti viimane suur lahing koroonaviirusega," väljendas minister. Viirus olla end „nurka muteerinud". Oma senisele poliitikale jääb minister aga truuks. 

Lauterbach möönis intervjuus „Süddeutsche Zeitungile", et koroonaviirus mängis teatud rolli selles, et just tema tervishoiuministriks nimetati. „Koroona aitas sellele kaasa, et ma selle ameti olen saanud, pean ma tunnistama," märkis minister. 

Toimetas René Allik