Saksa kantsler Angela Merkel 2015. aasta 8. juunil Garmisch-Partenkircheni lähistel USA toonasele presidendile Barack Obamale avatud ühiskondade avarusi kirjeldamas. Foto: Scanpix

Saksamaa on tõotanud ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks saades seista "reeglitepõhise rahvusvahelise korra" ees, mis põhineb "avatud ühiskondadel", ning võidelda "populistide" vastu.

"Me ei kavatse lihtsalt pealt vaadata, kuidas natsionalistid ja populistid kella tagasi üritavad keerata," deklareeris läinud nädalal Bundestagis Saksa välisminister Heiko Maas.

Sotsiaaldemokraadist poliitik hoiatas, et "meile tuttav maailmakord on alusteni rappumas," mis tema kurvastuseks väljendub kasvava rahulolematusena globalistlike kaubanduslepetega ning liberalism pealesurumisega maailma tasandil.

Maas maalis pildi Saksamaa "vastutusest" ÜRO mõjuvõimsaima organi liikmena globalismile vastu seisvad jõud taganema panna ning lubas kasutada avanevaid võimalusi Saksamaa "väärtuste" edendamiseks.

Saksamaa on esitanud avalduse saada aastateks 2019/2020 ÜRO Julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks.

Tegemist on ainsa ÜRO organiga, millel on meelevald anda volitusi jõu kasutamiseks, kehtestada sanktsioone ja võtta vastu juriidiliselt siduvaid otsuseid.

Koos Saksamaaga taotleb kohta julgeolekunõukogus ka Belgia ning ilmselt saavad mõlemad 8. juunil toimuvatel hääletusel liikmesriikidelt vajaliku kahe-kolmandikulise toetuse.

Repliik: Eesti jätkab globalistide oivikuna, konservatiivse pöörde ohtu pole. Või?