Frankfurt Foto: Scanpix

Saksamaa Hesseni liidumaa võttis 14. septembril vastu seaduse, mis lubab toidupoodide ja supermarketite omanikel otsustada, kas nad lubavad Covid-19 vastu vaktsineerimata inimestel oma poes oste sooritada või mitte.

Föderaalse nakatumise tõkestamise seadust karmistavad täiendused hakkasid Hesseni liidumaal kehtima neljapäeval 16. septembril ja sellest ajast alates võivad kõik poeomanikud, sealhulgas suurte toidupoodide-supermarketite käitajad, ise otsustada, kas nad lubavad inimesi oma kauplustesse vastavalt nõndanimetatud 3G (vaktsineeritud – testitud – paranenud) või 2G reeglile. Eelnevalt sellist õigust supermarketitel baasteenuste osutamisest keeldumiseks ei olnud, vahendab Bild.

2G reegel tähendab seda, et avalikesse kohtadesse pääsevad ainult vaktsineeritud inimesed, Covid-19 läbipõdemine ei tähenda selle reegli järele midagi.

3G reeglid nõuavad, et kõik mõnda avalikku hoonesse sisenejad peavad näitama ette negatiivse Covid testi, kuid 2G reeglite järele enam sellist võimalust ei ole.

Saksamaa föderaalvalitsuse korralduste kohaselt ei tohi esmatarbekaupade ostmisele ligipääsu piirata, kuid Hesseni liidumaa valitsus andis lõplikku voli selle üle otsustada kaupmeeste kätte.

Hesseni liidumaal elab rohkem kui kuus miljonit inimest ja seal asub üks Euroopa rahaliigutamise keskuseid Frankfurt. 

Toimetas Karol Kallas