Varjupaigataotleja Ali Bashar. Foto: Scanpix

14-aastase tütarlapse vägistamine ja tapmine eitava vastuse saanud iraaklasest asüülitaotleja poolt toob taas fookusse Saksamaa migrandikriisi seksuaalkuritegusid puudutava aspekti, mis kestab juba aastaid ametnike osavõtul, saateks avalikkuse apaatia, kirjutab The Gatestone Institute'i vahendusel Soeren Kern.

Alates Angela Merkeli otsusest avada Saksamaa uksed enam kui miljonile valdavalt meessoost migrandile Aafrikast, Aasiast ja Lähis-Idast on Saksamaal vägistatud või muul moel seksuaalselt kuritarvitatud tuhandeid naisi ja lapsi.

Viimane kuritegu oli seejuures täiesti välditav ning kujutab endast ilmekat näidet tulnukate taustakontrolli puudulikkusest riigis.

Politsei andmetel vägistas 20-aastane Iraagi kurd Ali Bashar 14-aastase juuditari Susanna Maria Feldmani, kägistas ta ning viskas surnukeha Wiesbadenis raudtee kõrvale metsa. Seejärel põgenes Bashar võltsdokumentidega Iraaki.

Feldman kadus oma kodust Mainzis 22. mail ning tema ema esitas selle kohta avalduse järgmisel päeval.

Politsei hakkas tütarlast aga otsima alles rohkem kui nädal aega hiljem – kui Bashariga samas varjupaigakeskuses elav 13-aastane poiss nendega ühendust võttis.

Feldmani surnukeha leiti lõpuks 6. juunil.

2015. aasta oktoobris Saksamaale saabunud Bashari varjupaigataotlus sai eitava vastuse juba detsembris 2016.

Ta oleks võidud maalt välja saata, kuid mees kaebas otsuse edasi ning tal lubati jääda Saksamaale, kus ta korduvalt seadusega pahuksisse sattus.

Politsei teatel oli ta muuhulgas kahtlustatav 11-aastase tüdruku vägistamises käesoleva aasta märtsis omaenda asüülikeskuses.

End tänaseks mõrvas süüdi tunnistanud kurjategija arreteeriti 8. juunil Iraagis ning anti Saksamaale välja päev hiljem.

Susanna on juba neljas teismeline viimase 18 kuu jooksul, kelle illegaalid Saksamaal tapnud on – ning alles nüüd näib Saksa poliitilisel maastikul ja meedias (sh Eestis) tekkivat teatud vastukaja.

Samal ajal on teiste erakondade poolt põlatud Alternatiiv Saksamaale (AfD) kutsunud kuriteo valguses kogu valitsust tagasi astuma.