Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Roheliste üks juhtidest Annalena Baebrock Saksamaa Bundestagis 16.01.2020. Foto: Scanpix

Saksamaa Roheliste avalikuks saanud plaanide kohaselt soovivad nad teha otsa tšarterlendudele ja lõpetada kiiremas korras lähimaalennud. 

Hetkel on rohelised Saksamaa kõige populaarsem partei (küsitlustes toetab neid 21–28 protsenti vastanuist) ja on olemas täiesti reaalne võimalus, et Saksamaa Roheliste juhist Annalena Baebrockist saab kantsler, vahendab uudisteportaal ReMix.

Juhul kui rohelised saavad Bundestagis määrava osa kohtadest ja valitsuses juhtpositsiooni, siis on neil kavas tõsta märgatavalt lennuettevõtete makse, mis peaks kiirkorras lõpetama tšarter- ja lähemas tulevikus lähimaalennud. Roheliste roheplaanide hulgas on samuti teha igale majapidamisele kohustuslikuks päikesepaneelide paigaldamine ja uusi ehituslubasid ilma päikesepaneelideta enam välja ei anta.

Baebrock on eriti vaenulik odavate – ja sakslaste seas populaarsete – Mallorca lendude suhtes. "Kui me võtame kliimapoliitikat tõsiselt, siis olukorra, kus 29 euro eest saab lennata Mallorcale, jätkumist ei saa kauem lubada," rääkis roheliste juht ajalehele Bild. Ta lisas, et peredele mõeldud rongipiletid peaksid olema odavamad kui lühimaalennud. Viimased võiks tema sõnul üldse ära kaotada.

Nimetatud ja hulk sarnaseid poliitikaid on sätestatud roheliste kiirkorras kehtestatava "kliimaseaduse" kavas, mis oleks uue rohelise valitsuse esimene seadusalgatus.

Selline lennuliinide vastu suunatud blitzkrieg ähvardab hävitada Saksamaa lennunduse sootuks, mis on Covid-19 kriisi tõttu niigi hädises olukorras.

Poola lennuettevõtted näevad samas sellistest rohekavadest tõusmas suurt tulu oma lennuliinidele.

Intervjuus teatas roheliste kantslerikandidaat samuti, et augustis loobub tema mees päevatööst ja pühendub täiskohaga perele ning kahe, nelja ja üheksa aastase, tütre kasvatamisele.

Korra on rohelised oma nõudmistega Saksamaale juba korvamatut kahju põhjustanud, kui nende nõudmisel võeti kavva kõigi Saksamaa tuumajaamade sulgemine, mis jõuab lõpule 2022. aastal. Tulemuseks on olukord, kus Saksamaa ostab tuumaenergiat sisse Prantsusmaalt ja Tšehhist või korvab energiatarbimise tippe Venemaa gaasiga.

Toimetas Karol Kallas