Pime latern Augsburgis. Foto: Scanpix

Hispaania vasakvalitsus otsustas kirjutada ette nii kütte kui ka jahutuse korral kindlad temperatuurid avalikele asutustele, Saksamaa peaks tegema sama, leiavad rohelised.

Greenpeace ja Deutsche Umwelthilfe (Saksa keskkonnaabi) nõuavad ka Saksamaal Hipsaania eeskujul energiasäästumeetmete seadusesse kirjutamist, vahendab Die Welt. Samuti tahetakse, et kõik reklaamvalgustused ja poeakende valgustused ööseks kustutataks. Praeguseks on näiteks Augsburgi linn hakanud õhtuti valgust avalikelt hoonetelt ja tänavatelt välja lülitama.

Madridi linnapea teatas, et Madridi autonoomne piirkond vasakvalitsuse energiameetmeid ei rakenda, viidates meetmete vildakusele, kirjutab rahvusringhääling. Esiteks on Hispaanias klimaatiliselt väga erinevad piirkonnad, teiseks soodustab vähesem öine valgustatus linnades kuritegevuse kasvu. Kogu energiasäästu projekti juures on tähelepanuväärne ka see, et Hispaanias ei ole gaasidefitsiiti ega sõltuvust Vene gaasist. 

Hispaania vasakpoolne peaminister sai hiljuti hakama humoorika fopaaga, kus soovitas loobuda lipsu kandmisest, et seeläbi saaks keerata konditsioneere maha. 

Toimetas René Allik