"Sallivate liberaalide" kommentaarid Twitteris. Foto: kuvatõmmis

Martin Vilen (Eesti 200) kirjutab Twitteris EKRE aseesimehe Mart Helme kohta, et "paljud väärarenguga koduloomad pannakse magama" ning küsib, "kas mõni veterinaar ei saaks neid piinu lõpetada". Teine kasutaja mõtiskleb aga sellest, mis juhtuks, kui Mart Helmele tänaval vastu hambaid anda ning kolmas küsib, miks ta üldse veel elus on. Kõik need kommentaarid on pälvinud seal teiste sallivate liberaalide poolehoiu.

Ülalkirjeldatud postitused on tehtud anonüümse Twitteri kasutaja evateemad kontol, kuhu ta on postitanud Mart Helme küsimuse kolmapäevases riigikogu infotunnis, kus too soovis peaminister Kaja Kallaselt teada, millal saadetakse ukrainlased tagasi Ukraina eest võitlema, selle asemel, et olla Eesti riigi ülalpidamisel.

"Me tegelikult aitame kaasa Ukraina kaitse õõnestamisele," leidis Helme. "Millal see lõppeb? Millal lähevad kutsealused Ukrainasse? Millal nad lähevad Ukrainat kaitsma? Zelenskõi on ju palunud, et nende mehed tuleksid koju tagasi."

Kasutaja Martin Vilen võrdleb selle peale Mart Helmet aga väärarenguga koduloomaga, kes tuleks veterinaari poolt magama panna.

Internetiotsingu põhjal on Martin Vilen olnud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja põllumajandusvaldkonna spetsialist ning Keskkonnaministeeriumi strateegia ja investeeringute osakonna projekti koordinaator. Äriregistri andmetel on ta ühtlasi erakonna Eesti 200 liige alates käesoleva aasta veebruarist.

Kasutaja Kassidega Saabas mõtiskleb aga selle üle, et kui Mart Helmele "tänaval vastu hambaid anda, kas siis saab 15 päeva ja tunnustava õlapatsutuse politseiniku poolt". Selle kommentaari on teiste seas meeldivaks märkinud ka Martin Vilen ja evateemad.

Kasutaja epsteincrypto küsib aga Mart Helme kohta, "miks see till veel elus on".