USA kongressi esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi, 19. mail 2002 Washingtonis. Foto: Scanpix

San Francisco peapiiskop Salvatore Cordileone teatas 20. mail, et USA kongressi esindajatekoja spiikrit Nancy Pelosit ei tohi enam tema diötseesis armulauale lubada, kuni ta pole avalikult loobunud aborti pooldamast ning saanud pihisakramendi läbi seda pattu andeks, vahendab Meie Kirik.

Katoliku kiriku kaanonilise õiguse kohaselt ei tohi raskes patus püsivaid katoliiklasi armulauale lubada, kuni nad pole meelt parandanud. Kiriku õpetuse kohaselt tuleb inimelu täielikult austada ja kaitsta alates eostamise hetkest ning abort ehk selle inimelu hävitamine on ränk ja jälk kuritegu.

Peapiiskop Cordileone sõnul on käes hetk, kus selline otsus tuli teha, sest paljukordne rääkimine Pelosiga ei andnud tulemust ning spiiker ei olnud valmis oma seisukohti talle selgitama. Tema sõnul on Pelosi aborti pooldav seisukoht muutunud aastate jooksul ainult äärmuslikumaks ning seda eriti viimastel kuudel.

Peapiiskopi hinnangul ei suuda Pelosi mõista suurt kurjust, mida ta aborti kaitstes toime paneb ning skandaali, mida ta seeläbi põhjustab ega sellest tulenevat ohtu omaenese hingele.

Oma piiskopkonna preestritele saadetud kirjas rõhutas peapiiskop, et otsus on tingitud üksnes kiriku õpetuse rakendamisest. Cordileone lisas, et Pelosil on keelatud armulauast osa saada kuni ta pole avalikult lahti ütelnud oma toetusest abordile ning saanud pihisakramendi läbi oma pattu andeks.

Pelosi peab end aga ise "pühendunud katoliiklaseks".

Toimetas Martin Vaher