Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldab 23.–26. augustil 2022 Laitse lossis Konservatiivse Suveakadeemia.

Muudetud 29.06.2022: suveakadeemia toimumise koht võib täpsustuda.

Neljapäevase koolitusprogrammi keskseks teemaks on konservatiivsed ideaalid ehk küsimus sellest, millistest põhimõtetest lähtuvalt peaks ühiskond olema konservatiivse visiooni kohaselt üles ehitatud.

Suveakadeemia loengud ja arutelud käsitlevad konservatiivse maailmavaate aluseid ja keskenduvad mitmetele olulistele teemadele: voorused kui ühiskonna moraalne vundament; vabaduse, väärikuse, vastutuse ja õigluse ideaalid; perekond kui ühiskonna alus ja abielu kui perekonna alus; vabade kodanike ühiskonna ideaal; demokraatia ideaal; riikliku iseseisvuse ja rahvusriigi ideaalid; põhiõiguste ja -vabaduste ideaal; austus loodu vastu; kristlik religioon ja moraalsed absoluudid jne.

Konservatiivne Suveakadeemia toimub kristlik-patriootlikus vaimus, lektoriteks on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhtkonna liikmed Varro Vooglaid ja Markus Järvi. Lisaks toimuvad õhtuti külalisloengud (th on külalislektoriks EKRE esimees Martin Helme) ja ka mõned muusikalised etteasted (th Tõnis Mägi).

Konservatiivsest Suveakadeemiast on oodatud osa saama 16-28-aastased noormehed, kes juhinduvad oma elus konservatiivsetest väärtustest ja soovivad elualalhoidliku ilmavaatega lähemalt tutvuda.

SAPTK nõukogu esimees Markus Järvi pidamas 17. augustil 2021 loengut konservatiivse maailmavaate tähendusest. Foto: Illimar Toomet

Suveakadeemiasse kandideerimiseks tuleb registreerimislehe kaudu esitada kirjalik taotlus koos omapoolse motivatsioonikirja ja fotoga. Alaealistelt osalejatelt eeldame ühtlasi vanemlikku nõusolekut.

Avalduse esitamise tähtaeg on 30. juunil kell 18:00.

Kandideerimisavalduse saab esitada SIIN.

Konservatiivse Suveakadeemia programmis osalemine koos toitlustuse ja majutusega Laitse lossis on osalejatele tasuta. Samuti tagab SAPTK osalejatele ühise transpordi pealinnast Laitse lossi ning tagasi pealinna.

Konservatiivse Suveakadeemia läbiviimise eelduseks on vähemalt 20 osaleja registreerumine. Osalejatelt ootame aktiivset osavõttu akadeemia programmist ja härrasmehelikku käitumist. Kandideerida võivad ka varem suveakadeemias osalenud noormehed, aga osalejate valikul on eelistatud need, kes pole varem suveakadaamias osalemise võimalust saanud.

Lisainfo saamiseks võib helistada telefonile 6 801 290 või kirjutada aadressile info[ät]saptk.ee.

Ülalpool on toodud esile videokokkuvõte teisest, 2021. aasta augustis toimunud Konservatiivsest Suveakadeemiast. Videoülevaadet esimesest, 2020. aasta suveakadeemiast saab vaadata siit.

Toimetas Varro Vooglaid