Kernu mõis. Kuvatõmmis SAPTK videost

Kaks aastat Konservatiivse Suveakadeemia toimumispaigaks olnud Kernu mõis keeldub edaspidi selleks ruume rentimast, mistõttu otsib Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) suveakadeemia läbiviimiseks uut kohta.

SAPTK juhataja Varro Vooglaiu sõnul tuli Kernu mõisa keeldumine ruumide rentimisest halva üllatusena, sest senine koostöö kulges väga sõbralikult, korrektselt ja igas mõttes eeskujulikult.

"Koostöö lõpetamist põhjendati SAPTK ja ennekõike minu koroonateemaliste seisukohtade vastuvõetamatusega. Kahtlemata on see ebameeldiv, aga omalt poolt kindlasti austame eraisikute õigust otsustada vabalt selle üle, kellega lepingulistesse suhetesse astuda, kellega mitte," märkis Vooglaid.

Esimest korda toimus suveakadeemia 2020. aasta augustis ning kuna see sai osalejatelt väga palju positiivseid hinnanguid, otsustas SAPTK hakata kujundama ettevõtmisest iga-aastast traditsiooni.

Üks päris oluline koostööpartner, kelle ees oleme alati täitnud laitmatult kõik kohustused, teatas täna, et meie…

Posted by Varro Vooglaid on Monday, March 14, 2022

Ka 2021. aasta suveakadeemia läks korraldajate sõnul väga hästi korda. Konservatiivsete ideaalide tähendusele keskendudnud ja kaheteistkümnest loengust koosnenud põhiprogrammi kõrval pidas teiste hulgas külalisloengu EKRE esimees Martin Helme ning kontserdi andis Tõnis Mägi.

Vooglaiu sõnul teeb uue koha leidmise raskeks asjaolu, et suveakadeemiat soovitakse läbi viia väärikas ajaloolises keskkonnas, mis edastaks sarnaselt loengutele arusaamist konservatiivsete ideaalide tähendusest ning kus oleks olemas ka toitlustamise ja ööbimise võimalus ligi 40 inimesele.

"Eestis ei ole selliseid kohti kuigi palju ja mõned kohad, mis oleks iseenesest sobilikud, on hinnataseme poolest meile kättesaamatud. Samas olen kindel, et leiame uue koostööpartneri – kõikvõimalikele koostööettepanekutele oleme loomulikult avatud," selgitas SAPTK juhataja.

Suveakadeemia läbiviimist on rahastatud SAPTK toetajate annetustest. Altpoolt saab vaadata videokokkuvõtet esimesest, 2020. aasta suvel toimunud Konservatiivsest Suveakadeemiast.