SAPTK pikett Toompeal 13. jaanuaril 2022. Foto: Martin Vaher

13. jaanuaril leidis Toompeal Stenbocki maja ees aset neljas SAPTK poolt korraldatud pikett valitsuse apartheidipoliitika vastu. Kõnedes rõhutati, et meil on kohus seista tõe eest ja nõuda omaenda põhiseaduslikke õigusi ning väljendati lootust, et praegune süsteem on määratud kokku kukkuma. Samuti hoiatati selle eest, et Kaja Kallase valitsuse tegevus kutsub esile suure ühiskondliku konflikti. Ühtlasi lubati korraldada ka järgmine suur meeleavaldus valitsuse koroonapoliitika vastu.

"Eelmisel aastal kui me siin detsembrikuus seisime, siis me ütlesime, et me ei kavatse vait jääda ja me ei kavatse ära minna ja sellest lubadusest me nüüd siis ka kinni hoiame… peame seda lubadust, oleme siin tagasi," juhatas piketi sisse Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid.

"See olukord on ju tõepoolest muutunud nüüdseks juba täiesti naeruväärseks. Kaja Kallas teatavasti vahetas välja oma teadusnõukoja, kuna teadusnõukoda ei andnud enam sellist nõu nagu Kaja Kallas ja Tanel Kiik kuulda tahtsid. Teadusnõukoda rääkis valet juttu ilmselt. Ja siis otsustati, et siis võtame uue teadusnõukoja, kes hakkaks rääkima seda juttu, mida me kuulda tahame. Ja kohe alguses, esimestel päevadel kui Toivo Maimets uue teadusnõukoja juhina alustas oma tegevust, andis ta Vilja Kiislerile intervjuu, kus ta vastas küsimustele viisil, millest nähtub, et olukord on naeruväärne. Kiisler küsis tema käest, et vabandust, et mul on terve rida tuttavaid, kes on teinud omale ära kolm süsti aga ikkagi on haigestunud koroona haigusesse. Et kuidas siis seda olukorda kommenteerida, see on ju läbikukkumine. Selle peale vastas siis Maimets, nagu te ilmselt kõik teate, et no kuulge, hea, et need vaktsiinid niigi palju aitavad, sellepärast, et need on ju töötatud välja hoopis teistsuguse viiruse vastu kui see, mis meil siin praegu levib. Ja seetõttu pole ime, et nad ei oma nii head toimet kui loodetakse, hea, et need niigi palju toimivad. Ja nüüd me võiksime muidugi küsida, et vabandust, et kui need vaktsiinid on töötatud välja hoopis teistsuguse viiruse vastu kui see, mis meil siin praegu levib, siis millega üleüldse saab mingilgi määral põhjendada seda jätkuvat tohutut pidevat survestamist ja sundimist nende niinimetatud vaktsiinide manustamisele, millega vabariigi valitsus jätkuvalt igapäevaselt tegeleb?" rääkis Vooglaid.

"See ei ole retooriline küsimus. Päris tõsiselt tahaks küsida Tanel Kiigelt ja Kaja Kallaselt, et kui vastab tõele teie enda poolt ametisse nimetatud uue teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa väide ja kinnitus, et need vaktsiinid on töötatud välja hoopis teistsuguse viiruse vastu, siis miks peaks inimesed laskma endale neid niinimetatud vaktsiine süstida ja mis põhjendusel saab inimesi üleüldse karistada pidevalt selle eest, et nad ei lase endale neid aineid sisse süstida. See on ju lihtsalt sõna otseses mõttes täiesti absurdne," nentis Vooglaid.

"Mind lihtsalt hakkab huvitama see, kui kaua on võimalik alal hoida seda illusiooni, justkui see programm, mida meie ühiskonnale peale surutakse, oleks kuidagi ratsionaalselt põhjendatud. Neid inimesi, kes saavad aru, et see on täiesti mõistusevastane, tuleb igapäevaselt juurde," on Vooglaid veendunud. "Isegi peavoolumeedias on hakatud juba avaldama artikleid, mis ütlevad, et kuulge, et see on ju jabur mis toimub. Ja nüüd on meie ülesanne lihtsalt mitte alla anda, mitte taanduda, mitte vait jääda, seista oma positsioonidel, teha seda rahulikult, soliidselt, kindlameelselt ja pidevalt pingutada selle nimel, et neid inimesi, kes ütlevad meiega koos selle välja, et see kõik on naeruväärne, see on mõistuse vastane, tuleks juurde."

"Täiesti selge on ka see, et nüüd peame võtma suuna uue suure massimeeleavalduse korraldamisele. Ja sellise mastaabiga meeleavalduse korraldamisele, mille kõrval ka eelmine tundub väike. See meeleavaldus kindlasti tuleb, küsimus on lihtsalt millal ja kuidas täpselt, aga kui valitsus ei lõpeta ära inimeste pidevat kiusamist, ahistamist, türanniseerimist ja meie põhiseaduslike õiguste maha surumist, siis ei jäägi mitte midagi muud üle kui käivitada senisega võrreldes palju suurem protestilaine. Ja kui nüüd kaitsepolitsei ametist või kusagilt mujalt küsitakse, et no mis te nüüd külvate siin ühiskondlikke pingeid, kütate üles mingisuguseid protestimeeleolusid, siis mina küsiksin vastu, et kuulge aga teie ise olete ka ju kodanikud… et mida siis teie arvates tegema peaks selles olukorras, kus inimestelt võetakse ära nende elementaarsed põhiseaduslikud õigused, nad lülitatakse avalikust elust välja, kus politseinike vallandatakse ametist, kes on mitukümmend aastat ustavalt meie riiki teeninud, kus vallandatakse kaitseväelasi, isegi selliseid kaitseväelasi, kes on välismissioonidel riigi huvide eest seistes raskelt vigastada saanud, need mehed visatakse üle parda täiesti mõistusevastastele argumentidele tuginedes," jätkas Vooglaid.

"Et kas me peaksimegi siis leppima sellega, et meid tehakse teise klassi kodanikeks, peaksime ütlema, et pole hullu midagi, et meie ei saa käia ei spordiklubides, ei kontsertidel, ei näitustel, ei kinos, ei teatris, ei restoranis, ei kohvikus, ei spordivõistlustel, ei siseruumides, ei vabas õhus… jaa-jaa, kõik on hästi, meile sobib see. Ei pea ju sellist asja ütlema," ütles Vooglaid veendunult. "Ma ütleksin pigem vastupidi, et kaitsepolitsei ameti inimesed võiksid ise ka mõelda, kuidas sellise olukorra vastu protesti avaldada, sest lõppude lõpuks oleme me kõik kodanikud ja meie kõigi õigusi ahistatakse ühtemoodi. Mul on tõtt öelda ka kahju nendest inimestest, kes pole astunud välja selle asja vastu, kes töötavad riiklikes struktuurides, politseis, kaitseväes, miks mitte ka kaitsepolitseis ja mujal, kes on lihtsalt lasknud selgelt vastu tahtmist need süstid ära teha, lootuses, et sellega nad säilitavad oma karjääri, säilitavad oma töökoha, oma sissetuleku, ja sellega on siis see episood möödas. Ei ole ju."

"Me praegu näeme seda, mille eest me oleme pidevalt hoiatanud, kõik me, kes me avatud silmadega sellele olukorrale vaatame ja ei püüa pidevalt mingisuguseid roosasid prille ette panna, et näha asja paremas valguses, kui see tegelikult on. Me kõik oleme hoiatanud selle eest, et nende kahe süstiga asi ei piirdu. Varsti tullakse teie juurde tagasi jutuga sellest, et kolmas süst tuleb sisse lasta endale lükata. Ja täpselt see sama olukord vaatab nüüd vastu ka politseinikele, vaatab vastu kaitseväelastele. Päästeametis hakatakse inimesi nüüd survestama sellega… nad ei saa lihtsalt päästeametist inimesi lahti lasta, sest neil on niigi päästeametnikke liiga vähe ja palgad on niigi väikesed, nad ei leia sinna lihtsalt uusi inimesi asemele. Haiglates on hakatud inimesi lahti laskma, Viljandi haiglas teatavasti juba on lastud. Ju hakatakse mujalt ka, sel samal hetkel, kui nad tunnevad, et nad saavad seda endale lubada. Praegu nad lihtsalt tunnevad, et nad ei saa lubada ja sellepärast pole ka lastud," väitis Vooglaid.

"Mida ma öelda tahan on see, et me kõik koos kodanikena peame selle eest seisma, et meie põhiseaduslikke õigusi maha ei surutaks, täiesti sõltumata sellest, kas meile on juba mingi hulk neid aineid sisse süstitud või ei ole, sellepärast, et see ainete süstimine ei ole ju ühekordne episood, vaid selle jutuga tullakse kõigi juurde tagasi sõltumata sellest, kui palju neile varem on juba neid aineid sisse süstitud. Juba lühendatakse seda perioodi kaheteistkümnelt kuult üheksale, varsti lühendatakse üheksalt kuult kuuele ja ei ole ime kui lühendatakse kuuelt kuult kolmele. Nii et see on mõttekoht kõikidele inimestele," rõhutas Vooglaid.

"On kaks varianti: kas jäädagi sellesse positsiooni, kus pidevalt tuleb lasta endale neid aineid sisse süstida või siis liituda nende inimestega, kes on algusest peale öelnud, et me ei kavatse sellesse oravarattasse siseneda, me ei kavatse lasta sellel toimuma hakata, et meisse ja meie lastesse regulaarselt mingisuguseid aineid sisse süstitakse, mida me tegelikult ju ei vaja, me kõik teame, et me ei vaja nende ainete süstimist. Päris kindlasti ei vaja me siis neid, kui meil on see haigus läbi põetud, aga ka ilma selleta me neid ei vaja. Täiesti naeruväärne on argument, et neid on vaja süstida meie lastesse. See programm on sõna otseses mõttes kuritegelik. See on, nagu palju kordi öeldud, laste riikliku ärakasutamise ja kuritarvitamise programm. Me peame hakkama nüüd kõik koos selle eest seisma… see ongi üks suur väljakutse, et me peame jõudma nii kaugele, et me nüüd saame enda ridadesse ka need inimesed, kes on juba lasknud endale neid aineid süstida, aga kes on ka hakanud aru saama, et kuulge, see asi on lihtsalt vale, et meid on petetud. Sest inimesi on petetud, see on reaalsus lihtsalt," ütles Vooglaid.

Foto: Martin Vaher

"Rõhutame siiski olulist, et see mida Kaja Kallas ja Tanel Kiik ellu viivad valitsuses on lihtsalt kuritegevus, see on kuritegelik programm. See on mõttekoht ka kõigile korrakaitsjatele. Korrakaitsjate ülesanne on seista vastu kuritegevusele. Aga kuritegevus tegelikult ei piirdu üksnes sellega, mis on valitsuse ja kohtute poolt kuritegevuseks nimetatud… see mida panevad toime Tanel Kiik ja Kaja Kallas on samuti kuritegevus, mitte ülekantud tähenduses vaid otseses tähenduses. See ei ole naljaasi, see on kuritegevus ja kuritegevusega tuleb tegeleda nii nagu kuritegevusega tegeletakse. Sellega peab tegelema politsei, sellega peab tegelema prokuratuur ja tegelikult selle eest tulebki seista, et kui praegused jõustruktuurid pigistavad silma kinni selle kuritegevuse suhtes, üteldes, et me võime seda sallida, ärme tee sellest välja, ahistame parem neid inimesi, kes maske ei kanna, ilma igasuguse põhjuseta. No siis tuleb lihtsalt töötada selle nimel, et me jõuame olukorda, kus meil on nende struktuuride eesotsas teistsugused inimesed, kes tegutsevad ausameelselt ja ei ole lihtsalt valitsuse käepikenduseks, vaid saavad aru sellest, et nemad peavad sekkuma ka siis kui valitsus ise paneb toime kuritegevust," toonitas Vooglaid.

Markus Järvi: meie kohus on seista tõe eest ja nõuda omaenda põhiseaduslikke õigusi

"Olukorras kus maailm on minemas hulluks, iga päevaga üha rohkem hullemaks ja reaalselt kaotamas oma mõistust, on tervemõistuslikel inimestel kohustus välja astuda. Meil on kohustus ütelda välja, et see maailm on hull," rõhutas oma kõne alguses Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.

"Mul on väga hea meel seista teiega koos juba neljandat korda siin Stenbocki maja ees ja tunnistada, et meie oleme need, kes ütlevad, et see apartheidi režiim on vale, vaktsiinide pealesundimine kohustuslikus korras näiteks politsei- ja piirivalveametis, kaitseväes, paljudes teistes eluvaldkondades, inimeste lahtilaskmine selle tõttu, et nad ei lase omale seda eksperimentaalset vedelikku süstida, on vale."

"Meil on kohustus öelda, et vaktsiinikohustus kui selline ehk kohustus süstida endale mingisuguseid eksperimentaalseid aineid – nagu meie enda kodukootud teadusnõukoja juht ütleb, on tehtud sootuks teistsuguse viiruse vastu, kui see, mis siin praegu levib – et süstida seda ainet endale sisse ja võtta selle kaudu vastu pooleks aastaks või kaheksaks kuuks või aastaks kodanikevabadusi on siiralt vale. See on mõistusevastane. See on vale. Ja see mõte peab kõlama ühiskonnas edasi. Peab olema neid inimesi, kes tulevad välja ja ütlevad selle avalikult välja. Sest alati on nii, et peab olema üks, kaks, kolm võib-olla kümme, võib-olla rohkem inimesi, kes tulevad ja seisavad tõe eest. Seejärel tuleb neid inimesi rohkem," on Järvi veendunud.

"Vale maskid peavad kaduma, sest vale peab alati ennast maskeerima kuidagi moodi. Ta peab omale alati ilusama maski ette keevitama, ilusama näo pähe tegema, selleks, et inimeste esimest usaldust võita. Aga siis hakkab see mask kooruma, siis hakkab vale ehitis kokku kukkuma. Ja praegu me tegelikult näeme juba seda, kuidas kõik see, mida lääne ühiskonnas on räägitud vaktsiinidest, vaktsiinikohustusest, on kokku kukkumas. Ja kui kõik kukub ümberringi kokku, siis jäävad need, kes on seisnud algusest peale – need inimesed siin, need inimesed igal pool mujal maailmas, kes on öelnud, et ei, selline apartheid, selline sunduslik vaktsineerimine, selline riigi poolne inimeste kiusamine, selline diktatuur, mis on pretsedenditu niiöelda demokraatlikes riikides, on täiesti vale. Nendele inimestele vaadatakse altpoolt üles, siis kui see mask ja maskeraad läbi saab ja kui maskimeistri kõikvõimalikud näotegemised kokku kukuvad," on Järvi lootusrikas.

Foto: Martin Vaher

"Mul on selles suhtes tohutult hea meel seista siin ja öelda, et me oleme seda teinud juba mitmed korrad järjest. Oleme siin olnud ja andnud tunnistust sellest, et me pooldame elementaarseid põhimõtteid Eesti Vabariigi põhiseaduses. Meil on õigus Eesti Vabariigi kodanikena minna igale poole, meil on liikumisvabadus, meil on õigus käia spordisaalides, kohvikutes, meil on õigus käia oma riigis ringi ilma ahistamiseta. See, et me oleme siin praegu, näitab selgelt seda, et ühiskond ja tegelikult laiemalt Eesti ühiskond on nägemas, et need maskid reaalselt kukuvad kokku," jätkas Järvi.

"Ma olen mõelnud ühe asja peale, vaadates hiljutisi reaktsioone. Ma olen ise humanitaar ja olen ise õppinud Humanitaarinstituudis, käinud Tallinna Ülikoolis, tean seda seltskonda suhteliselt hästi. Ja ma tean ka mida seal humanitaarkeskkondades õpetatakse ja ma tahaksin tegelikult küsida kõikidelt 68nda aasta revolutsionääridelt, focault'istidelt ja kõikidelt postmodernistidelt ning nendelt, kes on rääkinud pikka aega sellest, kuidas tõe diskursus manipuleerib inimestega, kuidas võimudiskursus rahvast ohjes hoiab: kus te olete? Foucault läheb nii kaugele, et väidab haiguse mõiste olevat võimu poolt konstrueeritud, allutamaks kõik normaalsuse diktatuurile. Kus on need inimesed, need humanitaarid täna? Kus te olete," küsis Järvi.

"Kus on need inimesed tänapäeval olukorras, kus lääne ühiskonnas kehtestatakse pretsedenditut diktatuuri? Kus on nende inimeste hääl, kes on käinud 68ndal aastal marssimas inimeste vabaduse eest ja rääkinud seda, kuidas inimese autonoomia on pühamast püham? Kus on need inimesed, kes on nõudnud "minu keha, minu valik" ja seda ainsas olukorras, kus seda tegelikult ei saa teha, ehk ema puhul, kes kannab last. Ja nüüd, kus on tõeliselt minu keha ja tõeliselt minu valik, hetkel, mil riik tuleb ja hakkab süstima mind eksperimentaalsete ainetega ja nõuab minult nende ainete süstimist, siis ei ole "minu-keha-minu-valik-rahvast" mitte kuskil. Kus on Antifa, kes käib ja märatseb igal pool vabaduse eest ringi? Antifa Saksamaal on praegu valitsuse käepikendus ja ütleb, et sellistele inimestele nagu meie tulebki kumminuia anda," selgitas Järvi.

"Palun väga teile vabadusvõitlejad, palun väga teile inimese autonoomia eestkõnelejad, palun väga teile inimesed, kes seisavad selle eest, et inimest võimuliialduste eest kaitsta. See kõik on olnud vale, vale ja veelkord vale! Tulevad aga välja inimesed, kes seisavad tõeliselt oma vabaduste eest, nii nagu meie siin ja nii nagu väga paljud inimesed Euroopas ja mujal samuti. Inimesed, kes saavad aru, et see on süsteem, mis meid üritab orjastada. Selle süsteemi kohalik haru on siin [Stenbocki – toim] majas praegu. Siin majas, kuhu ta viis täpselt aasta tagasi algatatud kaporatuuri protsess. 13. jaanuaril 2021 ütles Jüri Ratas, et ta astub valitsusest tagasi. Algatati kaporatuuri poolt näidishukkamise protsess, mis lammutas valitsuse ja mõned nädalad hiljem tuli troonile "päikesevalitsus", niinimetatud liberaalne valitsus, euroopameelne valitsus. Nüüd olete näinud, kulla inimesed, mida see reaalne euroopameelne valitsus on siis teinud – ta on algatanud pretsedenditu apartheidi Eesti Vabariigis. Sellist pulli ei ole nähtud päris pikka aega," ütles Järvi.

"See on lihtsalt uskumatu, mida liberaalid on siin ühiskonnas praegu kokku keevitanud. Kui nüüd kellelgi on veel illusioone liberaalide ja Reformierakonna suunas, siis ma ei oska midagi kosta ausalt öeldes. Ma jätan need mõtte praegu endale. Põhimõtteliselt inimesed peavad aru saama sellest, et liberaalsusega pole sellel valitsusel absoluutselt mitte midagi pistmist, liberaalsusega pole Reformierakonnal, Keskerakonnal, Tanel Kiigel, Kaja Kallasel ja teistel mitte midagi pistmist… need inimesed täidavad süsteemi korraldusi ja on lihtsalt võtnud endale maskiks ette liberaalsed korraldused. See on nende mask aga see mask loomulikult mureneb," selgitas Järvi.

"Sa ei saa ju öelda, et ma olen inimarmastaja kui ma käin ja peksan ja vihkan inimesi. Kaja Kallas on nimetanud ennast liberaaliks, on rääkinud, kuidas ta tahab ühiskonda lahti hoida ja sellest hoolimata kehtestanud pretsedenditu apartheidi ühiskonnas sellisel viisil ja loonud õhkkonna, kus inimesed, kes nõuavad Eesti Vabariigi põhiseaduses kehtestatud õigusi, lihtsalt põhiseaduslikke õigusi, neid häbimärgistatakse, nimetatakse uhhuudeks ja lamemaalasteks," jätkas ta.

"Mida me siin teeme? Me nõuame omaenda põhiseaduslikke õigusi, see on iga inimese kohus siin Eestis. Ja iga kodaniku kohus põhiseaduse järgi on seda teha. Kui valitsus on see, kes ise rikub põhiseadust ja ise on läinud omaenda inimeste vastu, siis on meie kohustus seista tõe eest, meil on kohustus seista ka ükskõik millise valitsuse vastu siin, mis kodanikke maha surub, apartheidi kehtestab ja ausaid inimesi, kes on Eesti riiki teeninud aastakümneid, ametist lahti laseb, puhtalt sellepärast et nad mingit ollust ei lase endasse süstida, mis – nagu ütleb teadusnõukoja juht – ei ole üldse selle viiruse vastu mis siin praegu ringleb," ütles Järvi.

"Sellises meeltesegaduses ongi vaja esiteks säilitada rahu, tulla siia väärikate kodanikena, seista oma õiguse eest ja tuleb aeg kui meie meie juurde tullakse ja vaadatakse alt üles, sest see süsteem kukub kokku," ennustas Järvi. "Teie Kaja Kallas, Tanel Kiik, kogu Kaja Kallase valitsus lähete ajalukku Eesti Vabariigi apartheidipoliitika kehtestajatena. Te peate hakkama seda koormat kandma ja selle koorma kandmise eest ei kaitse teid ükski mask. Te võite panna endale nii palju maske ette kui tahate, kas solidaarsusest või ilma, aga seda koormat, mis teie kukil siis on, seda te endalt ära ei lükka. Nii et te peate hakkama vastutama. Kaja Kallas, te peate hakkama vastutama. Siin ei aita midagi."

Varro Vooglaid: valitsus kutsub esile suure ühiskondliku konflikti

"Ega siin midagi muud üle ei jää, tuleb hakata jälle suuremat häält tegema," jätkas Vooglaid. "Need piketid on rinde hoidmiseks mõeldud. See on mõeldud selleks, et näidata, et me tõepoolest ei lähe ära ja me ei jää vait… need ei ole massimeeleavaldused, me ei ole tulnud siia kellelegi massiga muljet avaldama, aga tõepoolest nüüd alustame tööd selle nimel, et kutsuda kokku uus suur massimeeleavaldus ja ilmselt selle kohta lähima nädala jooksul, hiljemalt nädala pärast, anname rohkem informatsiooni. Plaan on väga lihtne… et need piketid uuesti käima tõmmata, hoida pidevalt seda fooni, et me ei kavatse vait jääda, et me ei kavatse ära minna ja nendega ühtlasi saata valitsusele väga selge sõnum, et kui te nüüd ei lõpeta seda nalja ära, mis te siin teete… kui see kuritegelik klounaad ära ei lõppe, siis midagi ei ole teha, siis tulebki suurem ühiskondlik konflikt, sellepärast et ilma selle konfliktita jäätegi inimesi ahistama lihtsalt. Ega ühiskondlik konflikt kasvab nii või teisiti ja mitte meie tegevuse tulemusel, vaid teie tegevuse tulemusel."

"Ja nüüd teie positsioon on see, et meie peaksime oma põhimõtetest taanduma, meie peaksime leppima sellega, et meid ja meie lapsi tehaksegi teise klassi kodanikeks, sest vastasel juhul meie oleme siis mingid ühiskondliku vaenu õhutajad ja konflikti lõkkele puhujad. See on naeruväärne lihtsalt. See on umbes nii, et mõisnik annab talupoegadele talli taga igal reedel kümme tulist ja siis kui keegi hakkab seal teistele talupoegadele rääkima, et kuulge, ärme lase sel juhtuda, siis öeldakse, et kuule, ära nüüd siin õhuta konflikti. No mis te nalja teete või. Igal juhul see pull peab ära lõppema ühel või teisel moel ja tõttöelda on põhjust olla ka murelik, sest ega mina ka ei tea, millega see asi kõik lõppeb, sest lisaks sellele, et inimesed on ju avalikust elust välja lülitatud on nüüd tehtud nii, et inimesed ei jaksa isegi enam oma elektri- ja gaasiarveid enam maksta. Nii et kujutage ette reaalselt, mida valitsuse poliitikaga nüüd tehakse," rääkis Vooglaid.

Foto: Martin Vaher

"Mul ausalt öeldes tekib täiesti tõsiselt küsimus kas need inimesed sihilikult lõhestavad ühiskonda, täiesti tõsiselt, ausalt. Äkki nad ongi huvitatud sellest, et saaks suure ühiskondliku konflikti, et lõpuks kellelgi viskaks närv üle, muutuks vägivaldseks, nii… siis saaks saata peale juba relvastatud jõu nendele inimestele kes protesti avaldavad ja öelda, et no nii, nüüd te olete ise saanud, mida te tahtsite eks, nüüd me kehtestame täisdiktatuuri ja näitame teile alles rajakad. Ma ei välistaks, et selline plaan ongi, mistõttu on muidugi hästi oluline, et ka meie oma protestides säilitaksime rahumeelsuse ja ei kaotaks seda külma närvi… aga see võib juhtuda, sest kõik inimesed ei ole võrdse suutlikkusega külma närvi hoida ja kui sind ikka pannakse sellesse olukorda, et sind rapitakse, sinu perekonda rapitakse, sinu lapsi rapitakse, te kõik olete avalikust elust välja tõrjutud, teilt on võetud töökoht, karjäär, sissetulek, elatusvahendid ja siis sulle lajatatakse veel mingisuguse 500 või 700 eurose elektri- või gaasiarvega, siis lõpuks võivad inimesed öelda, et teate mis, mulle aitab raisk," on Vooglaid murelik.

"Ma ei taha, et sellised asjad juhtuksid, mina kindlasti ei taha, ma ütlen selle väga selgelt ära, aga ma olen mures selle pärast, täitsa tõsiselt. Ma arvan ka, et inimesed, kes on võimu juures võiksid selle peale väga tõsiselt mõelda, et tegelikult asi ei ole enam sugugi naljakas ja asi hakkab triivima sinnapoole kus ei pruugi enam kontrolli all olla. Nii et meie sõnum on väga lihtne: tõmmake tagasi, lõpetage need mõistusevastased piirangud ära, elage ise ja laske ka teistel inimestel elada, me ei nõua mitte midagi muud, kui seda, et meile antakse tagasi meie põhiseaduslikud õigused ja kui seda tehakse, siis ongi kõik hästi," ütles Vooglaid lõpetuseks.