SAPTK pikett Stenbocki maja ees 16. detsembril 2021. Foto: Martin Vaher

16. detsembril leidis Toompeal Stenbocki maja ees aset juba kolmas SAPTK pikett valitsuse apartheidipoliitika vastu. Kõnedes anti mõista, et seistakse oma elementaarsete põhiseaduslike õiguste ja vabaduste kaitsel ning et selles kurnamissõjas ei ole taandumine ega alistumine variandid. Samuti räägiti sellest, et SAPTK on võetud jõustruktuuride teravdatud tähelepanu alla.

"Tere hommikust, head kodanikud! Taas oleme kogunenud siia meeleavaldusele valitsuse apartheidipoliitika vastu Stenbocki maja ette," juhatas Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi tänase piketi sisse. "Suur tänu kõikidele, kes te olete kohale tulnud kodanikujulgust ja kodanikuväärikust üles näitama. Meid on siin hea hulk, et valitsusele anda selge sõnum selle kohta, et me ei nõustu apartheidipoliitikaga, me ei nõustu sellega, mida valitsus on siin korraldanud Eesti vabariigis talludes meie kõikide põhiseaduslikel õigustel."

"Meie seisame siin tõepoolest vabaduste kaitsel, põhiseaduslike õiguste kaitsel ja me ei kavatse neid käest ära anda mitte kellelegi," jätkas Järvi. "Me seisame siin nii kaua kuni valitsus möönab, et kõikidele inimestele Eesti vabariigis kehtivad põhiseaduslikud õigused, mitte ainult valitud süstitud seltskonnale, vaid kõikidele inimestele."

"Meie ei karda mitte midagi, sest meie ajame ausat asja. Meie ajame seda asja, et me seisame oma põhiseaduslike õiguste kaitsel," rõhutas Järvi. "See on elementaarne kohus, mis on asetatud Eesti vabariigi kodanikule. See ei ole mingi suvaline omaalgatuslik asi, vaid põhiseadus näeb seda ette, et kodanikud peavad oma enda õiguste kaitsel seisma, kodanikud peavad kaitsma Eesti põhiseaduslikku korda. Just nimelt seda me siin teemegi: me kaitseme Eesti põhiseaduslikku korda ja seisame apartheidivalitsuse vastu põhiseaduse kaitsel."

"Seda häbi, mis sellele (Stenbocki – toim.) majale peale tuleb, seda ei varja mitte ükski mask tulevikus. Nendele inimestele, kes on kehtestanud apartheidi Eesti vabariigis… seda häbi ei saa ühegi kirurgilise maskiga varjata. Te olete apartheidi valitsus, te lähete ajalukku apartheidi kehtestajana Eesti vabariigis. Te lähete ajalukku ühtede türannidena Eesti vabariigis. 30 aastat ei ole iseseisvas Eestis olnud sellist valitsust, mis oleks röövinud osalt inimestelt, 30-40% inimestelt nende põhiseaduslikud õigused. See on lihtsalt hirmus, mida valitsus on teinud," nentis Järvi.

"Miks Kaja Kallase valitsus peab lahkuma Eesti vabariigist. Sellepärast, et ta on apartheidivalitsus, ta on põhiseaduse vastane valitsus. Väga lihtne. Põhimõtteliselt meilt röövitakse põhiseaduslikke õigusi ja sellisel valitsusel ei ole legitiimsust. Me karjume Kaja Kallase valitsust maha, sellepärast, et see valitsus röövib omaenda kodanike põhiseaduslikke õigusi. Ja meil on õigus kodanikena seda teha."

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhataja Varro Vooglaid ütles, et "see võitlus, mille ees me seisame on selline kurnamissõda. Valitsus on võtnud kasutusele meetodi kurnata meid ära, kuni me alistume. Aga meie vastus peab olema see, et me lihtsalt ei lase ennast välja kurnata, isegi kui see muutub päris tülikaks."

Lätis on kehtestatud koroonadiktatuur

"Kui me vaatame üle lõunapiiri Lätisse, siis see on meie jaoks väga halb märk, mis seal toimub. Eile 15. detsembril jõustus teatavasti Lätis seadus või korraldus, mille kohaselt ei tohi palka välja maksta isegi erasektori töötajatele, kõigile erasektori töötajatele, kes puutuvad kokku klientidega ehk teiste inimestega. Kõik me oleksime Lätis praegusel hetkel olukorras kus meile ei tohi enam palka maksta ehk sisuliselt jääksime me töötuks, kui tööandja vastu ei hakka sellele apartheidile," jätkas Vooglaid.

"Nii et mitte ainult kaitsevägi, mitte ainult politsei, mitte ainult päästeamet, mitte ainult töötukasse, kus need asjad praegu kõik toimuvad, mitte ainult haiglad. Mitte ainult kõigist nendes kohtadest, mitte ainult kohalikest omavalitsustest, ministeeriumitest, muudest riiklikest struktuuridest, vaid ka erasektorist tuleb inimesed vallandada, kui nad ei lase endale sisse süstida neid aineid, mida nad teavad, et nad ei vaja. Ja jutt käib siis ainetest, mille ohutusuuringudki pole lõppenud. Olukord on äärmiselt tõsine."

"Ma olen ise teinud intervjuu proua Julija Stepanenkoga, kes on üks Läti parlamendi liikmetest, kes on kõrvaldatud parlamendi tööst," rääkis Vooglaid. "Ta ei tohi parlamendihoonesse siseneda ei füüsiliselt ega ta ei tohi parlamendi töös osaleda ka telekommunikatsiooni kanalite kaudu. Nii et ta on täielikult kõrvaldatud parlamendi tööst ja palk on ka peatatud. Kuna parlamendi töös osaleda ei saa, pole põhjust ka palka maksta. Ja me näeme mida tehakse. Kujutate ette kuhu maani ollakse valmis minema. Tegemist on demokraatlikult valitud rahvaesindajatega. Proua Stepanenko oli üleüldse üks kõige populaarsemaid kandidaate eelmistel parlamendi valimistel. Ja lihtsalt kõrvaldatakse."

"Ehk teisisõnu, mida me näeme: inimestelt võetakse ära nende elementaarsed põhiseaduslikud õigused ja vabadused, nad vallandatakse, neilt võetakse ära nende karjäär, sissetulek, neilt võetakse ära kodanikuõigused, nad kõrvaldatakse avalikust elust ja nagu sellest oleks vähe, võetakse ära ka nendelt esindatus parlamendis," kirjeldas Vooglaid Lätis valitsevat olukorda. "Kui nendele parlamendi liikmetele, nendel vähestele, kes meie õiguste eest seisavad, öeldakse, et teie ei tohi enam siia parlamendihoonesse tulla ennem kui te olete ise lasknud endale need ained sisse süstida. Siis kui see ei ole ebademokraatlik, horror, siis mis asi see on? See on sügavalt ebademokraatlik, sügavalt õigusriikluse ideega vastuolus olev protsess ehk diktatuur."

Foto: Martin Vaher

Vooglaid: jutt vabatahtlikust vaktsineerimisest on lausvale

"Räägime natukene siis jälle sellest suurest valest, mida meile on pikka aega korrutatud. Ühest paljudest suurtest valedest, et vaktsineerimine Eestis on vabatahtlik. Et Eestis kehtib vaktsineerimisvabaduse põhimõte," juhatas Vooglaid oma kõne järgmise osa sisse.

"Ma olen sügavalt, sügavalt, sügavalt pettunud Eesti juristkonnas, ma olen väga-väga pettunud oma endistes kolleegides Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, ma olen väga pettunud eesti advokaatides, kohtunikes, kõikvõimalikes teistes tegelastes. Ma tean väga hästi, et minu endised kolleegid näiteks Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast teavad, et Eestis on pikka aega rikutud vaktsineerimisvabaduse põhimõtet täiesti külmalt ja tuimalt ja nahaalselt, aga mitte kellelgi ei ole mune, vabandust väljenduse pärast, see avalikult välja öelda. Professorid, kes saavad suurt palka, dotsendid, lektorid, erinevad õigusteaduskonna töötajad – mitte kellelgi ei ole seda kutseväärikusest tulenevat autunnet, et ütleks, et ei, ma pean välja ütlema, et see mis meil siin toimub, see on vale."

"Selle tõttu oli mul hea meel, et ükski advokaat astus välja, eile… võib-olla nägite Paul Keres avaldas Postimehes artikli, kus ütles, et kohustuslik vaktsineerimine ongi sundvaktsineerimine ja igasugune programm, mille osaks on see, et kui sa ei lase endale aineid süstida, siis sinu suhtes rakendatakse mingisuguseid riiklike sanktsioone, ongi sundvaktsineerimine. Nii et aplaus Paul Keresele selle eest!", kiitis Vooglaid.

"Kui politseist vallandatakse inimesed, kes ei ole nõus laskma endale neid aineid süstida, siis see on sundvaktsineerimine. Inimesed pannakse ju ultimaatumi ette: teil on kaks valikut, te kas kaotate oma karjääri, oma töökoha, oma perekonna sissetuleku ja oma pensioni või te lasete endale need ained sisse süstida. Kas see on vaba valiku situatsioon? Ilmselgelt ei ole. See on sundsituatsioon. On üks valik, millega ei kaasne sanktsioonid ja on teine valik, millega kaasnevad väga rängad sanktsioonid," selgitas Vooglaid.

"Väga-väga paljud politseinikud on lasknud endale need ained sisse süstida lihtsalt sellepärast, et mitte nende sanktsioonide osaliseks saada. Sellel pole vaba valikuga mitte mingit pistmist, kõik teavad seda. Ma olen rääkinud paljude politseinikega, kes on seda öelnud, et nii nad tegid. Kaitseväega on sama asi. Nii et see on üks suur-suur vale ja me teame, et see on vale selle tõttu, et Euroopa Liidus ja mitmetes Euroopa Liidu liikmesriikides juba liigutakse sinnapoole, et kehtestada otsene kohustuslik vaktsineerimine. Ja sanktsiooniks on nüüd juba mitte töökoha kaotus ja avalikust elust kõrvaldamine, vaid otsesed riiklikud karistused trahvide näol, mis ulatuvad tuhandetesse eurodesse."

"Ja kui sa neid ära ei maksa, siis tuleb ka vanglasse minna trellide taha kuni neljaks nädalaks aresti. Ja see, et sa saad aresti, ei tühista muidugi sinu trahve, kui sa neid ära ei maksa, siis pööratakse need sundtäitmisele, see tähendab, et tuleb arestida sinu pangakontod, teha need tühjaks, kui sealt on midagi võtta ja kui ei ole, siis tuleb juba arestida sinu kinnisvara ja pöörata see sundtäitmisele ehk müüa maha teie kodu. Ühesõnaga totaalne lausvale on kogu see jutt vabatahtlikust vaktsineerimisest ja sellepärast ei ole mitte grammivõrdki liialdus öelda, et tegemist on apartheidivalitsusega, kes julmalt ja jultunult sõidab üle meie elementaarsetest põhiseaduslikest õigustest," nentis Vooglaid.

Vooglaid: jõustruktuurid kuulavad väidetavalt meie kõnesid pealt

"Loomulikult sellisel tegevusel on oma hind," jätkas Vooglaid rääkimist vaktsiiniapartheidi vastasest võitlusest. "Ja ma räägin teile nüüd midagi olulist. Viimase paari nädala jooksul olen mina saanud kolmest allikast kõrgetes jõustruktuurides töötavatelt inimestelt või seal töötanud inimestelt, kellel on endiselt seal palju kolleege, kinnituse, et meie oleme saanud märgi külge jõustruktuurides ja meid on võetud teravdatud tähelepanu alla. Muuhulgas on hoiatatud selle eest, et me ei räägiks telefonidega tundlikke jutte, et teie telefone lihtsalt kuulatakse pealt. Vastab see tõele või mitte, minul ei ole selle kohta faktilist tõendust kusagilt võtta, aga kolmest erinevast allikast, kellel kõigil on väga tõsised kontaktid või kes töötavad nendes struktuurides, on selline sõnum tulnud mulle. On öeldud, et lihtsalt anname teile teada, sellepärast, et te ajate õiget asja ja tahame teid natukene selle osas aidata," paljastas Vooglaid.

"Mis seal ikka, kuulake-kuulake. Mitte, et ma seda heaks kiidaksin ja arvaksin, et see on hea asi, õiglane asi, aus asi, aga varjata meil mitte midagi ei ole, sest meie seisamegi täpselt selle eest, mille eest me seisame," tunnistas Vooglaid. "Omavahelistes vestlustes me räägime täpselt neid samu jutte mida me räägime siin. Kui te tahate teada, mida meie Markusega omavahel räägime, siis kuulake "Fookuses" saadet, täpselt neid jutte räägimegi, mitte midagi rohkem pealt kuulata ei ole. Ja kui te tahate kuulata pealt meie vestlusi meie abikaasadega või lastega, siis te olete lihtsalt perverdid."

"Aga see ei ole veel piisav," jätkas Vooglaid. "Lisaks sellele on… ma ei taha nimesid nimetada, ma ei saa nimesid nimetada, ma olen lubanud, et ma ei nimeta. Aga ütleme nii: kõige tõsisemate jõustruktuuride juhid on võtnud ühendust Eesti juhtpoliitikutega, võite ise nimed kõik välja mõelda, kes nad võiksid olla, ja on öelnud, et nad on väga mures kristliku radikaliseerumise pärast Eestis, samavõrd kui nad on mures islami radikaliseerumise pärast Eestis. Seal hulgas on siis nimetatud ka meie nimesid. Et meie oleme nüüd kristlikud radikaalid, kelle pärast jõustruktuurid on väga mures. Esiteks muidugi tahaks küsida, mis on sellel tegevusel siin üleüldse pistmist kristlusega, me seisame oma elementaarsete põhiseaduslike õiguste ja vabaduste eest. Meie seas on väga erinevaid inimesi."

"Aga ühesõnaga, jõustruktuurid on andnud väga selge sõnumi, et meid on võetud teravdatud tähelepanu alla, mis on tegelikult hea märk, selle mõttes, et see näitab, et meid on märgatud, nentis Vooglaid. "Need inimesed seal Stenbocki majas teevad nägu, et nad ei näe meid, et nad ei kuule meid, aga me teame väga hästi, et nad näevad ja nad kuulevad ja nad kituvad isegi jõustruktuuridele, et nad meie suhtes teravdatud tähelepanu hakkaksid üles näitama. Nii et sellistes tingimustes me siin opereerime. Aga seda loosungit, mida te seal näete: me ei taandu, me ei alistu, me ei karda, mõtleme me täie tõsidusega ja ilma vähimategi reservatsioonideta. Te võite meid pealt kuulata, te võite meie suhtes jälitustegevust teostada, te võite meid hirmutada, saata erinevaid sõnumeid, mida iganes… me ei taandu, me ei alistu ja me ei karda!"