SAPTK 2019. aasta kalender "Toetades vanemaid". Foto: SAPTK

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) saadab koolidele üle Eesti 2019. aasta kalendri, milles on keskendutud laste kasvatamise teemale.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on paljud koolid kasutanud sihtasutuse kalendreid õppevahenditena, sest kalendrites sisalduvates tekstides on alati keskendutud mõne olulise, ent tavaliselt liiga vähe tähelepanu saavale teemale.

Koolidel on võimalus kalendreid ka juurde tellida.

"Kui eelnevatel aastatel oleme oma kalendrites keskendunud nii perekonna ja abielu, vooruste kui ka kodu olulisuse teemale, siis sel aastal võtsime sama mõttelist liini jätkates tähelepanu alla laste kasvatamise teema," selgitas Vooglaid ja lisas, et praegusel ajal kiputakse liialt sageli unustama, et abielu ja perekonna keskseks funktsiooniks ning abikaasade peamiseks vastutuseks on laste saamine ja üleskasvatamine.

Tema hinnangul seisavad paljud abielukutsumusega noored silmitsi tõsiste raskustega, sest terve abielu- ja perekonnakultuuri elav traditsioon on meie ühiskonnas nii kommunismi ajal kui pärast iseseisvuse taastamist katkenud.

Terve abielu- ja perekonnakultuuri elava traditsiooni katkemise tõttu ei tea paljud iseenesest hea tahtega inimesed, kuidas ehitada üles tervet, tugevat ja püsivat abielu ning sellele rajanevat perekonda, just nagu ei teata ka seda, millistest põhimõtetest lähtuda, et kasvatada lastest head inimesed – valitseb suur segadus ja ebakindlus.

"Sellest tingituna ei tea sageli ka iseenesest hea tahtega inimesed, kuidas ehitada üles tervet, tugevat ja püsivat abielu ning sellele rajanevat perekonda, just nagu ei teata ka seda, millistest põhimõtetest lähtuda, et kasvatada lastest head inimesed – valitseb suur segadus ja ebakindlus. Seetõttu otsustasimegi selle aasta kalendri pühendada laste kasva­tamise teemalise elutarkuse esiletoomisele."

Kalendris kasutatud tekstide autoriks on kõrgelt hinnatud haridusnõustaja James B. Stenson, kes on teinud koostööd paljude Põhja-Ameerika, Ühendkuningriigi, Iirimaa ja Austraalia koolidega. Stenson on mitmete populaarsete kasvatusteemaliste teoste autor ning enam kui 25aastase kogemusega õpetaja. Nagu mitmel varasemal aastal, kaunistavad kalendrit ka sel korral kunstnik Daniel F. Gerhartzi maalid.

Lisaks koolidele saadav SAPTK oma kalendri kõigile inimestele, kes on lõppeval aastal annetusega sihtasutuse tegevust toetanud. Kalender on mõeldud tänuks SAPTK toetajatele ning osta seda ei saa. Küll aga saab kalendriga tutvuda digitaalsel kujul.