SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid esitas täna Riigiprokuratuurile kaebuse, millega vaidlustas Põhja Ringkonnaprokuratuuri otsuse mitte alustada Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetlust.

Kaebuse kohaselt ei saa pidada põhjendatuks Põhja Ringkonnaprokuratuuri hinnangut, et Tarandi käitumises puuduvad vara omastamise kuriteo tunnused.

SAPTK hinnangul on jätnud Põhja Ringkonnaprokuratuur tähelepanuta keskse tähtsusega asjaolu, et Tarand teadis täpselt, mille eest SAPTK talle raha üle kandis, just nagu ka selle, et ta lubas selgesõnaliselt kõnealuse 2000 eurot SAPTK-le tagastada, nõudes raha ülekandmist Mart Riebergi ja Meelis Osa poolt isiklikult. Samuti on prokuratuur ignoreerinud Tarandi poolt selgelt manifesteeritud tahtlust jätta SAPTK raha vastupidiselt oma esialgsele lubadusele endale.

"Elame näeme, kas Eestis kehtib karistusõigus kõigile või ongi nii, et teatud prominentide seltskond, kel on poliitilistes ja bürokraatlikes ringkondades head kontaktid, elab sisuliselt väljaspool õigust ja võib karistust kartmata vabalt õigust rikkuda, irve näol. Minul on igal juhul moraalne kohus nõuda tagasi paljude annetajate poolt Riebergi ja Osa toetuseks annetatud raha, mida Tarand püüab omastada. Ja seda ma ka teen, kõiki seaduslikke vahendeid kasutades, ent paraku ka oma aega ja energiat raisates," kirjutas sotsiaalmeedias olukorra kommentaariks Vooglaid.

Riigiprokuratuurile esitatud kaebusega saab terviklikul kujul tutvuda siin.

SAPTK esitas prokuratuurile avalduse Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetluse algatamiseks