Paolo Uccello: Püha Jüri ja lohe, ca 1470. Fragment. Pilt: Wikipedia

Ameerika Ühendriikide mainekas ühiskonnakriitik Scott Adams selgitab sotsiaalmeedias, kuidas korporatiivse meedia valeuudised, väärteadus ja tsensuur – sõda sõnavabadusega – loovad olukorra, kus ükski inimeste elu mõjutav süsteem pole võimeline ennast parandama. 

Ma mõtlesin välja, miks "kõik" on valesti.

Probleem on süsteemis. Kui süsteemi sisestati [Donald] Trump, tegi ta peaaegu kõik asjad ja seda mitmel viisil, katki.

Korporatiivse meedia levitatavad vääruudised tekitasid valge ülemvõimluse hüsteeria, see omakorda tõi kaasa "kenade inimeste" pettuse (Fine People Hoax), siis tulid George Floydiga seotud valed, mille abil kutsuti ellu jõletu DIE (mitmekesisus, kaasamine, õiglus) režiim, mis põhjustas kõikides meie süsteemides ühekorraga kõikeläbistava saamatuse. 

Lisage kõigele mainitule ärklemine ja tühistamine ning meil ei ole võimalik ühestki probleemist enam rääkida, veel vähem seda lahendada. Tegemist on kogu süsteemi ja kõike sellesse puutuvat hõlmava probleemiga. Sellest kaotati korrastamise mehhanism: sõnavabadus.  

Kõige tipuks paljastas Trumpi kogemus, et kõik valitsuse ja võimu süsteemid on korrumpeerunud. Need on seda ilmselt kogu aeg olnud, kuid nii kaua kui seda tähele ei pandud, lonkasid asjad enam-vähem oma rada.

Nüüd me teame ja märkame.

Nüüd me ei võta tõena enam "teadust", sest me teame, et see on mäda. Me ei taha enam näha kobarseaduseid, sest me teame, et need on korruptiivsed. Me ei ole nõus välisriikides toimuvate sõdadega, mille ajendid on kahtlased. Me pole nõus valimistega, mida pole võimalik läbinisti kontrollida. Me ei usalda enam [korporatiivse meedia] uudiseid ja meil on selleks kõik põhjused. Me ei usalda oma julgeolekuasutusi, sest need võivad olla ainult ühe partei teenistuses. Me näeme, kuidas justiitsministeeriumi ja õigussüsteemi kasutatakse relvana [poliitiliste vastaste vastu].

Kõige mainitu saateks leidis [George] Soros võimaluse, kuidas haarata kontroll kõigi Ameerika Ühendriikide süsteemide üle, tehes seda valitsusväliste organisatsioonide rahastamise ja nende riigiga lõimimise kaudu. 

Kuid mao peaks on siiski [korporatiivse meedia] valeuudised ja [korporatiivne] võltsteadus. Mõlemil puudub parandusmehhanism.

X-i [sotsiaalmeedia] platvorm on ainukene vastujõud ja see on põhjus, miks närukaelad tahavad üheaegselt selle, ja lisaks Elon Muski, ära kaotada. 

Tõlkis Karol Kallas