Teuvo Hakkarainen. Foto: Wikipedia

Põlissoomlaste esindaja Soome parlamendis Teuvo Hakkarainen peab maksma 1160 eurot trahvi selle eest, et postitas Facebookis pärast Nice'i veoautorünnakut islamit hukkamõistva sõnumi.

"Kõik moslemid ei ole terroristid, aga kõik terroristid on moslemid," kirjutas Hakkarainen ning nõudis ühtlasi moslemitest vaba Soomet.

Põlissoomlaste pressiesindaja oli juba jõudnud öelda, et Hakkarainenit distsiplineeritakse parteisiseselt, kuid Kesk-Soome ringkonnakohus pidas vajalikuks teda täiendavalt karistada ja väitis, et parlamendiliige tegeles agitatsiooniga etnilise grupi vastu.

Hakkarainen ei ole aga araks löönud ning võttis sõna ka pärast veoautorünnakut Berliinis: "Järjekordne näide, kui palju [islam] Lääne eluviisi hindab ja austab."

Varasemalt marginaalsed Põlissoomlased (4 protsenti toetust aastal 2007) tõusid 2015. aastaks populaarsuselt peaaegu 18 protsendi peale ning neil on hetkel 37 kohta Soome 200-liikmelises parlamendis. Sellest ajast alates on nad ka valitsuses ning olevat pärast seda lahjendanud paljusid oma varasemaid seisukohti, kirjutab Breitbart.