Seeder intervjuus Objektiivile: on märgiline, et liberaalid vastanduvad püüdlusele anda inimestele vabadus otsustada ise oma vara kasutamise üle

Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder andis Objektiivile põhjalikuma stuudiointervjuu, milles keskenduti ennekõike viimasel ajal palju tähelepanu saanud teise pensionisamba reformi teemale, ent samas peatuti ka muudel küsimustel nagu küsimus sellest, kuivõrd vastab tõele meedia poolt üles köetud kuvand, nagu olnuks valitsus veel hiljuti kohe-kohe lõhki minemas.

Seedri sõnul on teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmine põhimõtteline maailmavaateline küsimus, sest riik peab austama inimeste vabadust otsustada ise selle üle, kuidas oma vara kasutada ning kuidas vanaduspõlveks valmistuda. Valitsuse eesmärk on reformiga edasi liikuda hoolimata liberaalse meedia üksmeelsest kriitikast.

“Teise pensionisamba reformi kritiseerijate seas on üksjagu neid, kes on ise olnud selle süsteemi püsti panemise juures, samuti on olemasoleva süsteemi säilimisest huvitatud finantsasutused. Siiski on mulle tulnud üllatusena, kui otsekoheselt on väidetavalt liberaalse maailmavaate pooldajad väljendanud sellele reformile vastuseisu, pidades silmas tõsiasja, et reformi keskmes on püüdlus suurendada inimeste vabadust otsustada ise oma vara kasutamise üle,” selgitas ta.

Koalitsiooni tervis on Isamaa esimehe sõnul hea ja jutud sellest, nagu oleks valitsus peagi lõhki minemas, ei vasta vähimalgi määral tõele. “Jutud valitsuse lõhkiminemisest on olnud propagandistliku sisepoliitilise kempluse väljenduseks,” märkis Seeder ja lisas, et meedia poolt loodud kuvand valitsuse haprusest ei vastanud tõele.

Vaata videost lähemalt!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.