Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitamas, et kooseluseaduse küsimuses ei kavatse Isamaa taganeda. Foto: kuvatõmmis ETV uudistesaatest Aktuaalne Kaamera

Pärast eilseid koalitsioonikõnelusi Reformierakonnaga nentis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et kahe erakonna vahel on mitmeid erimeelsusi ning kinnitas, et kindlasti ei toeta nad kooseluseaduse rakendamise seaduse vastu võtmist, vahendab ETV uudistesaade Aktuaalne Kaamera.

Eile pärastlõunal algasid valimised võitnud Reformierakonna esinaise Kaja Kallase poolt juhitavad formaalsed kõnelused koalitsiooni moodustamiseks ning esimesena kohtuti selleks Isamaaga. Pärast kõneluste lõppu nentis aga Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Aktuaalsele Kaamerale antud intervjuus, et erimeelsused kahe erakonna vahel on olemas ning kinnitas, et Isamaa ei toeta kindlasti kooseluseaduse rakendamist:

"Kui rääkida nüüd erimeelsustest, siis ka need on olemas. Kodakondsus-migratsioonipoliitika. Isamaa peab väga oluliseks jätkata konservatiivse kodakondsus-migratsioonipoliitikaga ja me ei toeta topeltkodakondsuse sisse viimist. Kooseluseaduse rakendamise seaduse vastu võtmist me kindlasti ei toeta. Mis puudutab pensioni teise samba vabatahtlikuks tegemist… see on üks erimeelsuste koht."

ETV ajakirjaniku Johannes Tralla väga põhimõttelisele küsimusele, kas Reformierakond oleks aga valmis Isamaa nõudmisel ÜRO ränderaamistikku tagasi keerama, vastas Kaja Kallas jällegi eitavalt, leides et "selliseid otsuseid, mis on juba tehtud, ümber kindlasti ei tee."

Toimetas Martin Vaher