IRLi senine esimees Margus Tsahkna ja äsja erakonna juhiks valitud Helir-Valdor Seeder (paremal) 12. aprillil 2017 tehtud fotol. Foto: Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu esimeheks valitud Helir-Valdor Seeder ütles ETV uudistesaatele “Aktuaalne kaamera”, et esimese asjana kavatsetakse tagasi pöörduda põhikirjalise maailmavaate juurde, mis on rahvuslik-konservatiivne poliitika. Suurkogul ajakirjanikega vesteldes ütles Seeder, et Eesti poliitiline maastik vajab tugevat ja selget konservatiivset erakonda ka EKRE kõrvale.

“Aga mida kavatseme teha – loomulikult kõigepealt pöörduda oma põhikirjalise maailmavaate juurde, mis on rahvuslik-konservatiivne poliitika, ja ma arvan, et me oleme viimastel aastatel sellest liiga palju kaugenenud. See on kindlasti kõige olulisem samm,” ütles Seeder.

IRLi uus esimees Helir-Valdor Seeder kogus erakonna juhi valimisel 322 häält, teine kandidaat Kaia Iva sai 304 häält.

Suurkogul ajakirjanike küsimustele vastates ütles Seeder muu hulgas järgmist:

“Kaks asja, mida ka kampaania käigus olen välja öelnud. Üks on meie poliitikakujundamine, sõnum, et see oleks selgem, et see oleks rahvuslik-konservatiivne. Ma arvan, et Eesti poliitiline maastik vajab tugevat, selget konservatiivset erakonda ka EKRE kõrvale.”