Seeder: tugeva riigi aluseks on tugev pere

Helir-Valdor Seeder. Foto: Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu esimeheks kandideeriv Helir-Valdor Seeder rõhutas oma seisukohti tutvustavas artiklis ajalehes Postimees muu hulgas, et tugeva riigi aluseks on tugev pere ning pereväärtused on filosoofia, mille osaks on soov, et Eesti poisist kasvaks Eesti mees ja Eesti tüdrukust Eesti naine.

“Rahvuslus ja konservatiivsus aga pole mood, vaid poliitiline suundumus, veendumus, inimeste arusaam maailma asjadest,” märkis Seeder. “Väljenditega nagu “avatud rahvuslus” ja “vaba konservatism” veiderdame siis, kui maailmavaade hägustub.”

“Tugeva riigi alus on tugev pere… Pereväärtused on filosoofia, mille osaks on armastus ja soov, et Eesti poisist kasvaks Eesti mees ja Eesti tüdrukust Eesti naine,” lisas ta.

IRLi suurkogu koguneb uut esimeest valima 13. mail. Erakonna juhi kohale kandideerib samuti Kaia Iva.

Seederi artiklit võib lugeda siit.

Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Henn Põlluaas kommenteeris Facebookis kolleegi artiklit järgmiselt:

“Lugesin varahommikul Helir-Valdor Seederi kirjutist Postimehes (väga hea artikkel muuseas) ja ei oska muud kui imestada, miks ta veel IRL-s on ja selle esimeheks saada soovib.

Helir, Sinu koht on EKRE-s! Kõik, mis Sa kirjutasid, kirjeldab otseselt EKRE seisukohti, maailmavaadet, programmi ja eesmärke. Need on meil ühised. Nagu Su artiklist selgelt välja koorus, tunnistad Sa, et IRL ei ole juba ammu selline nagu Sa tahaksid ning Sinu püüdluseks on muuta IRL tegelikult EKRE-ks – tõeliselt rahvuslik-konservatiivseks erakonnaks, kes seisab parema Eesti eest. Paraku see ei õnnestu, sest EKRE on juba olemas ning erinevalt IRL-ist on EKRE kasvav, tugevnev ja püsivas tõusutrendis. Eks näitas ju ka IRL-i eelmine esimehevahetus, et sellest ei piisa, langustrend on muutunud pigem vabalangemiseks.

Helir, ja kõik teised tublid, isamaalised, aatelised IRL-i rahvuskonservatiivid, pakun teile mõistlikku ja ainuvõimalikku väljapääsu olukorrast – tere tulemast Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda. Koos õnnestuks meil kindlasti paremini kaitsta olulisi väärtusi, et Eesti oleks vaba, meie pered ja jõukus kasvaksid, et oleksime õnnelikud ja eestlus säiliks. Koos saaksime oma ühiseid eesmärke ellu viia.”

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!