Siim Kallasele ei ole Igor Gräzini väidetav "radikaliseerumine" meeltmööda. Foto: Scanpix

Reformierakonna asutajaliige ja esimene esimees Siim Kallas nentis Igor Gräzini Reformierakonnast välja astumist kommenteerides, et talle jäävad mõistmatuks Gräzini üha „radikaalsemad" Euroopa liidu vastased seisukohad, vahendab ERR.

„Mina ei tea midagi tema võitlusest riigikapitalismiga, aga ma tean tema meeletust võitlusest Euroopa Liiduga ja see läheb diametraalselt vastuollu sellega, mida me Reformierakonnaga oleme kogu aeg ajanud. Ma ei oskagi öelda, kas tuleks nutta või naerda," kommenteeris Kallas Vikerraadio saates Uudis+.

Ühtlasi leidis Kallas, et Gräzin on poliitikuna püüdnud alati radikalismiga silma paista, lisades, et „nüüd valis ta radikalismi, mis on suunatud Euroopa Liidu vastu."

Kuigi Kallase sõnul on talle Gräzini seisukohad täiesti vastuvõetamatud, on tal iseenesest tema lahkumisest aga kahju, sest Gräzini näol on tegemist „särava, targa ja ka tööka inimesega."

Kallas on ühtlasi arvamusel, et Gräzin peaks pärast erakonnast lahkumist loobuma ka oma Euroopa Parlamendi saadiku mandaadist, hoolimata sellest, et Gräzinil pole selleks mingit kohustust. „Loobu sellest mandaadist ise," kutsus Kallas Gräzinit üles, leides, et „see oleks mõistlik ja eetiline tegu."

Toimetas Martin Vaher