Silver Kuusik. Foto: Objektiiv

EKRE poliitik Silver Kuusik teeb ülevaate Eesti kartelliparteide võimust ja mida see aeg on Eestile kaasa toonud. 

Loetavuse huvides on Kuusiku sotsiaalmeediapostituse sõnastust pisut kohendatud.

Taasiseseisvunud Eesti Vabariik on tänaseks kestnud 11488 päeva, sellest ajast on olnud:

  • Isamaa on võimu juures olnud 7990 päeva, mis on 69,5 % kogu ajast.
  • Reformierakond on valitsuses olnud 7693 päeva, ehk 66,97% kogu Eesti taasiseseisvuse ajast.
  • Sotsiaaldemokraadid on valitsuses olnud 4050 päeva, mis moodustab 35,2 % taasiseseisvumise järgsest ajast.
  • Keskerakond on valitsemise pirukat ahmata saanud 3431 päeva, et 29.87% peale Nõukogude võimu saabunud ajast.
  • EKRE oli ühe korra valitsuses 639 päeva, ehk taasiseseisvuse ajast 5,56 %.

Mulle tundub üsna kohatu süüdistada selliste numbrite juures EKREt kõiges halvas. Head konkurendid, teie olete rahva pooleks, tegelikult isegi ribadeks, katkunud. Teie olete teinud rahva vaeseks.

Teie olete endale allutanud meedia ja julgeolekujõud. Teie olete meie omad inimesed riigist minema peletanud ja lõhkunud meie perekonnad. Te olete hävitanud eesti keele ja suure osa kultuurist.

Te olete hävitanud elu maapiirkondades, sulgedes seal poed, koolid, postkontorid. Te olete hävitanud toimiva transpordi ja rüüstanud Eestimaa metsad. Te olete võimaldanud vangidele kolm korda päevas sooja toidu, kuid lapsevanemalt küsite lasteaias lisaks toidurahale ka kohatasu.

Te asendate Eesti põliselanikud ida-slaavi päritolu inimestega ning võimaldate neile tasuta hüvesid. Te olete hävitanud toimiva meditsiinisüsteemi ja selle kättesaadavuse ning pikkade ravijärjekordade tõttu heidavad inimesed enne hinge kui arstiaeg kätte jõuab.

Tänu teie "hiilgavale" Covidi poliitikale oli tunamullu ja mullu Eestis sajandi suurim suremus ja madalaim sündimus. Tänu teile on Eestit tabanud kõigi aegade suurim sisseränne ning Euroala kõrgeim inflatsioon. 

Teie olete lükanud kalevi alla Eesti põhiseaduse ning asendanud selle eurodirektiivide, käskude ja korraldustega. Te olete vilistanud parvlaev Estonia lähedaste tunnetele, 10 miljoni kadumisele või Danske afäärile.

Te tahate hävitada abielu pühaduse ning asendada selle mingi kuuevärvilise ideoloogiaga. Te saate vabariigi sünnipäeval kokku ja tunnustate üksteist medalitega. Aga te ei vaata selle aja jooksul kordagi tagasi. 

Kulutuli on lapsemäng teie tempude kõrval!

Toimetas Karol Kallas