Siseministeerium. Foto: Uued Uudised

Sotsist siseminister Lauri Läänemets tegi riigikogu õiguskomisjonile saadetud arvamuses ettepaneku lisada "vaenukõne" kriminaliseerimise eelnõule täiendus, mis võimaldaks juriidilisi isikuid "vaenu õhutamise" korral mitte ainult rahaliselt karistada, vaid ka sundlõpetada.

"Teeme ettepaneku lisada KarS § 151 lg 3 juriidilise isiku karistusmeetmena ka sundlõpetamise," seisab siseminister Läänemetsa poolt parteikaaslasest õiguskomisjoni esimehele Eduard Odinetsile saadetud arvamuses.

"Praktikas on ilmnenud, et rahalised karistused ei ole näiteks teatud rühmituste puhul vaenu õhutamise vastu piisavalt tõhusad ning raamotsuse artikkel 6d võimaldab rakendada kriminaalkaristusena juriidilise isiku sundlõpetamist. See on igati põhjendatud, eriti süütegude korduva toimepanemise puhul," leiab siseminister.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni kuuluva riigikogu liikme ja Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhataja Varro Vooglaiu sõnul ei ole tarvis palju fantaasiat mõistmaks, et ilmselt käib jutt soovist luua eeldused EKRE ja SAPTK sundlõpetamiseks. "Selle üle, et sotsid ei suuda diktatuuriihalust varjata, pole muidugi põhjust imestada," lisab ta.

Siseministeeriumi poolt riigikogu õiguskomisjonile saadetud dokumenti on võimalik lugeda alljärgnevalt:

Toimetas Martin Vaher