Viga 404. Lehte ei leitud. Foto: Bigstockphoto

Ekspress Meedia väljaanded Delfi ja Eesti Päevaleht eemaldasid oma internetilehtedelt 103 meediku ja teadlase ühispöördumise, milles tõdeti, et vaktsiinide mõju haiguse leviku piiramisel on algselt lubatust oluliselt väiksem ning sotsiaalne surve vaktsineerimiseks on seetõttu ebaeetiline.

Ekspress Meedia väljaannetes Delfi ja Eesti Päevaleht algselt avaldatud 103 meediku ja teadlase ühispöördumine võeti väljaannete internetilehtedelt maha.

Ühispöördumises leidsid 103 meedikut ja teadlast, et Eesti vaktsiinipasside poliitika põhineb ekslikul uskumusel, nagu oleksid vaktsineeritud inimesed nakkusohutud. "Teades, et haigestuda ja viirust levitada võivad nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata indiviidid, on viimaste põhiõiguste piiramine põhjendamatu ja ebaõiglane. Heas usus kasutusele võetud vaktsiinipassid ei teeni oma algset meditsiinilist eesmärki, vaid töötavad pigem sellele vastu, pakkudes nende omanikele alusetut turvatunnet ja lõhestades ühiskonda," seisab avalduses.

Meedikute ja teadlaste hinnangul on ka vaktsiinide mõju haiguse leviku piiramisel algselt lubatust oluliselt väiksem ning sotsiaalne surve vaktsineerimiseks on seetõttu ebaeetiline.

Meedikute ja teadlaste ühispöördumist saab lugeda Objektiivi vahendusel.

Toimetas Markus Järvi