Päivi Räsänen. Foto: Scanpix

Prokuratuur kaebas edasi Soome parlamendi liikme Päivi Räsäneni suhtes tehtud teise astme kohtu otsuse, mille kohaselt Räsänen ei ole süüdi vaenukõnes. 

Prokuratuur edastas 12. jaanuaril pressiteate, mille kohaselt kaevatakse edasi Päivi Räsäneni ja luterliku piiskopi Juhana Pohjola õigeksmõistmine vihakõne süüdistuses. Räsänen ja Pohjola on kahes kohtuastmes juba õigeks mõistetud. 

Prokuratuur põhjendab kassatsioonikaebuse esitamist sooviga, et kõrgeim kohus võtaks seisukoha, kuidas antud kaasuses kaaluda erisuunalisi põhiõigusi. „Küsimus on peamiselt selles, milline on usu- ja sõnavabaduse suhe diskrimineerimise keeluga ja milliseid väljendeid tuleb pidada karistuskünnist ületavaks karistatavaks vihakõneks," märgitakse pressiteates. 

Päivi Räsäneni süüdistatakse prokuratuuri poolt vihakõnes, kuna ta on meedias esitanud kristlikust maailmavaatest lähtuvaid seisukohti, mis puudutavad homoseksuaale. Samas on süüdistuses omistatud Räsänenile ka lauseid, mida Räsänen ütelnud või kirjutanud ei ole. 

Kohtumenetlus käib juba kolmandat aastat. „Edasikaebamise otsus on mulle suur üllatus," sõnas Räsänen. „Ma ei uskunud, et menetlus jätkub. Prokuratuuril on põhjatud ressursid sellisteks vaidlusteks."

Toimetas René Allik