Oulu Koskenniska linnaosa üle on laskumas öö. Kohalikke on rängalt raputanud võõrsilt tulnute poolt väidetavalt toime pandud rängad seksuaalkuriteod nende laste kallal. Foto: Estormiz/ Wikimedia Commons

Oulus on uurimise all vähemalt seitse võõramaalast, keda kahtlustatakse 10-aastase kohaliku tüdruku julmas vägistamises ja seksuaalses kuritarvitamises mitme kuu jooksul käesoleva aasta sügisel.

Politsei andmetel on kahtlustatavad 20 – 30 aasta vanused, kuid ühel on turjal juba 38 eluaastat.

Mehed viibivad vahi all.

Väidetavalt kuritarvitati tüdrukut meeste korteris Oulus. Teadaolevalt on politsei kitsi üksikasjade jagamisel avalikkusega, mistõttu ei ole selge, kuidas see konkreetne tüdruk meeste meelevalda sattus.

Samal ajal on Oulu politseid teavitatud kümnetest juhtumitest, kus välismaise taustaga ja viletsalt soome keelt kõnelevad täiskasvanud meesterahvad meelitavad internetis "oluliselt nooremaid" kohalikke tütarlapsi, mis viib tõsise seksuaalse kuritarvitamiseni.

Praeguse seisuga on uurimine algatatud vähemalt kolme migrantidest kahtlustatavate poolt toime pandud alaealiste seksuaalse kuritarvitamise juhtumi osas.

Politsei andmetel on kõigi kahtlusaluste puhul tegemist pagulaste või varjupaigataotlejatega, kellest mõnedele on omistatud ka kodakondsus.

Politseiohvitser Markus Kiiskinen on pidanud vajalikuks kaasmaalastele rõhutada, et "mitte kõik välismaise taustaga inimesed pole ebaausad või kurjategijad."

"Ma loodan, et sellest ei sünni rohkem rassismi," muretseb Kiiskinen.

Siiski on Soome siseminister Kai Mykkänen maininud, et Soome kodakondsuse saamise kriteeriume tuleks karmistada.

Objektiivi allikate andmetele on soomlaste seas märgata järjest enam rahulolematust seksuaalkurjategijatele reeglina määratavate leebete karistuste pärast, ning toimuma on hakanud esimesed meeleavaldused.

Toimetas Urho Meister