George Soros on Brexiti vastaste "tähtis ja hinnatud" annetaja. Foto: Scanpix

George Soros on annetanud Brexiti peatamiseks 400 000 naela, millega on rahastatud üleriigilist reklaamikampaaniat, koosolekuid ja meeleavaldusi.

Kuigi aktivisti Gina Milleri poolt asutatud "jääjate" ettevõtmise "Best for Britain" rahastus tuli Sorose fondi kaudu, kinnitas kõnealuse rühmituse esimees lord Malloch-Brown, et nad on "täht-tähelt järginud rahastamise reegleid riigis."

"Meil pole iial olnud varjatud agendat," rõhutas Malloch-Brown. "Me oleme teinud kõva kampaaniat … muuhulgas Euroopa Liitu jäämise nimel."

"Nagu miljonid teised, usume meiegi, et Britannia peaks juhtima [Euroopat], mitte lahkuma Euroopast," vahendab Daily Express.

"George Sorose fondid, koos arvukate teiste suurannetajatega, on samuti meie töösse märkimisväärselt panustanud," ütles Malloch-Brown.

"Tõepoolest, oma fondide kaudu on ta annetanud 400 000 naela," tunnistas ta, kuid toonitas: "Aga meie väikeannetajad on kollektiivselt rohkem panustanud ning ka meie teiste suurannetajate [pool võetud] kohustused ületavad selle summa."

Ning seega on Soros "tähtis ja hinnatud annetaja, aga tema rahastus on üks paljude allikate hulgast."

The Telegraphi andmetel käivitub kõnealune kampaania täie jõuga veel enne veebruari lõppu, keskendudes muuhulgas kordusreferendumi saavutamisele Euroopa Liitu jäämiseks.

Nagu kirjutab ZeroHedge, tulid plaanid ja rahastajad päevavalgele dokumendilekke tulemusel.