Sotsiaaldemokraat Lauri Läänemets valetas ETV otsesaates “Esimene stuudio” nagu oleks Vooglaid lubanud panna abielureferendumi kampaaniasse miljon eurot. Vooglaiu sõnul on selline väide aga 100% vale.

Sotsist parlamendisaadik Lauri Läänemets väitis 25. novembri ETV otsesaates “Esimene stuudio”, et “Varro lubas panna miljon eurot” abielureferendumi kampaaniasse ning soovitas kogu kampaaniaks kuluva raha panna hoopis hingamisaparaatidesse.

Vooglaiu sõnul on Läänemetsa väide aga saja protsendi ulatuses vale, seda enam, et ta on ühemõtteliselt ja korduvalt kinnitanud, et sellised täiesti alusetud väited, mida SAPTKi kohta on Eesti Ekspressi vahendusel Tarmo Jüristo poolt kõlama pandud, on absoluutselt valed.

Alljärgnevalt toome ära Voogliau poolt sotsiaalmeedias tehtud kommentaari Läänemetsa valeväite kohta:

“Tahate näha, kuidas üks poliitik ETV otse-eetris häbitult valetab? Palun väga, siin on hea näide sots LAURI LÄÄNEMETSA esituses, kes rääkis eilses saates “Esimene stuudio”, nagu oleks Vooglaid LUBANUD panna abielureferendumi kampaaniasse miljon eurot. Väide on 100% vale ja enamgi veel, sest ma olen risti vastupidi spetsiifiliselt, ühemõtteliselt ja korduvalt kinnitanud, et niisugused väited, mida SAPTK kohta on täiesti alusetult Eesti Ekspressi vahendusel Tarmo Jüristo poolt kõlama pandud, on absoluutselt valed.

Ausalt öeldes tahaks nüüd näha, kuidas Läänemets ja ERR eilses saates lendu lastud vale tagasi kutsuvad ja kuidas Läänemets vähemalt sama vaadatavas foorumis oma vale eest vabandust palub. Ühtlasi on siin hea näide sellest, kuidas Jüristo poolt veel enne oma SALGA asutamist ilmselt täiesti sihilikult lendu lastud vale hakkab selle vale korrutajate kaudu elama oma elu, samal ajal kui Jüristo itsitab pihku.”

Toimetas Martin Vaher