Sotside volikogu esimees Eiki Nestor. Foto: riigikogu

Sotsiaaldemokraadid otsustasid eilsel erakorralisel e-volikogul toetada homoabielu seadustamist, mille kohta erakond kasutab eufemismi "abieluvõrdsus". Erakond soovib vastava seaduseelnõu tuua ka riigikogu suurde saali.

Volikogu esimees Eiki Nestor ütles, et sotsiaaldemokraadid väärtustavad "abieluvõrdsust". „Kuidas muidu selgitada mõistlike argumentidega kahele täiskasvanud inimesele, kes soovivad abielluda, et neil ei ole selleks õigus? Seda ei saa ju teha," ütles Nestor.

Erakonna volikogu leidis, et arvestades "abieluvõrdsuse" teema olulisust ning toetust arvamusküsitlustes ning rahvaalgatusel, peab vastav seaduseelnõu jõudma riigikogu suurde saali. Kui petitsiooni menetlev komisjon seaduseelnõud ei algata, teeb volikogu sotside fraktsioonile ettepaneku eelnõu ise esitada.

„Rõhutades abielu inimlikku sisu, toetavad sotsiaaldemokraadid iga inimese õigust abielluda armastatud inimesega ja pooldavad sellise sätte toomist ka perekonnaseadusse," võttis volikogu liige Marju Lauristin kokku koosolekul kõlanud arvamused.

Toimetas Jaanus Vogelberg