Sotsiaalministeeriumi esindaja ütles vastuseks neile, kes kritiseerivad Tervise Arengu Instituudi (TAI) kampaaniat "Kumm on seks", mille raames on avalikku ruumi üles pandud plakatid, kus on kujutatud samasoolist paari, et armastusel pole silte ja nad taunivad kõiki vihkamist õhutavaid avaldusi.

15. juulil nõudis Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks kampaania lõpetamist ning kutsus kodanikke üles e-posti teel oma seisukohta ministeeriumile edastama.

SAPTK esindajate sõnul on TAI kampaania eesmärgiks nn turvaseksi propageerimise kõrval homoseksuaalsusest positiivse kuvandi loomine.

Sotsiaalministeeriumi esindaja aga teatas, et nad taunivad kõiki vihkamist õhutavaid avaldusi, sest armastusel ei ole silte.

"Nõustume tervise arengu instituudiga, et seksuaaltervise ja -käitumisega seotud teemad ei tohi kelleski tekitada soovi kedagi halvustada või vihata. Taunime kõiki vihkamist õhutavaid avaldusi. Armastusel ei ole silte. Nii nagu armastus, ei küsi ka HIV vanust, sugu, rassi, puuet ega usulisi eelistusi," ütles sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Karel Hanni kommentaariks.

Reede pärastlõunal oli ministeeriumi laekunud sadu e-kirju TAI homoplakatite avaliku ülespanemise vastu protestivatelt kodanikelt.

Postimehe teatel on allakirjutanute seas kirikutegelasi, lauluõpetajaid, koorijuhte, teiste seas näiteks meelelahutaja Emil Rutiku, helilooja Margo Kõlar, tantsutäht Veiko Ratas, molekulaarbioloog Raul Raudsepp, EELK aasta vaimulik 2015 Marek Roots, tunnustatud pedagoog ja kaasaegne klahvpillimängija Henri Peipman.

Loe edasi Postimehest.