Teie teenistuses: Venetsueela president Nicolas Maduro. Foto: Scanpix

Sotsialistlikke riike nagu Venetsueela valitsevad tillukesed jõukad eliidid, kes prassivad ja pidutsevad kaasmaalaste nälgides tänavail.

Esimese Ladina-Ameerika linnana avati vaesusest ja vägivallast räsitud Caracases rahvusvahelise ööklubide keti Buddha Bar kohalik lokaal.

Muuhulgas saab seal 55 700 bolivari eest pista suhu kaheksa tükikest lõhe ja kreveti sušit. Ametlikust alampalgast teeb see enam kui veerandi.

Omaniku sõnutsi saab "siin Caracases sama hästi aega veeta kui New Yorgis, Dubais või Peterburis."

Ning sedasi läheb sotsialismileeris alati, sest vara ei jagatagi võrdselt kõikidele – niipea kui valitsusel majanduse ohjad kindlalt pihus on, saab jagada vara ümber neile, kes režiimile kõige lojaalsemad, kirjutab SHTFplan.com.

"Venetsueela vara genereeritakse riigi tulust, mis sõltub naftasektorist," selgitas Simon Bolivari ülikooli sotsioloog Colette Capriles.

"Riik jagab selle tulu ümber," selgitab ta ning lisab, et "sellist liiki sotsialism on tootnud mõned väga mõjuvõimsad miljonärid"

"Enamik neist on valitsusametnikud või neile lähedased inimesed – ja praegu on nemad üks peamisi asju, mis valitsust püsti hoiab," ütles sotsioloog.

Sotsialism kukub alati läbi ning jätab endast maha mägedena häda ja viletsust. Sama kindlalt kerkib esile varakas elitaarne klass, mis on isoleeritud probleemidest, mille ise tekitasid.