Sotside esimees Indrek Saar. Foto: riigikogu kodulehekülg

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kinnitas laupäeval vastu võetud poliitilises avalduses, et Eesti Vabariigi põhiseadus ei vaja täiendamist abielu mõistega ja inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale. Sotsid kutsuvad üles referendumil vastu hääletama.

Sotsiaaldemokraadid ei toeta kavandatava rahvahääletuse korraldamist põhiseaduse muutmise teemal 2021. aasta oktoobris. Volikogu leidis, et Eesti põhiseadust ei tohi kiskuda “mõttetusse poliitilisse võitlusse, mille eesmärgiks on vaenu külvates ja ühiskonda lõhestades mobiliseerida osa valijaskonnast”.

„Sotsiaaldemokraadid ei lepi sellise rahvahääletusega, mille eesmärk ei ole mitte otsida kokkulepet, ühisosa ja lahendust, vaid tekitada vastandust ja lõhkuda ühiskonda. Sellest tuleks põlvkondlik konflikt pikaks ajaks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar. „Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi ning seda kinnitasime ka oma tänases volikogu avalduses,“ lisas Saar.

„Inimesed elavad oma elu neile omasel moel edasi ja kavandatav referendum ei muudaks seda mitte kuidagi,“ lisas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu esimees Eiki Nestor.

Sotside volikogu avalduse kohaselt ei vaja põhiseadus täiendamist abielu mõistega.

“Meie põhiseadus kaitseb täna ja peab ka tulevikus kaitsma ning väärtustama kõiki inimesi ja perekondi. Kohalikke valimisi ei tohi varastada propagandakampaaniaga, mis lõhub ühiskonda. Inimeste ja kogukondade tegelikelt probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtimine on vastutustundetu ning me kutsume kõiki erakondi sellest referendumist loobuma,” seisab avalduses.

Rahvahääletuse toimumisel kutsuvad sotsiaaldemokraadid ütlema selge ei põhiseaduse muutmise ettepanekule.

Toimetas Jaanus Vogelberg