Sotside esimees Indrek Saar. Foto: riigikogu kodulehekülg

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad inimesi üles esitama muudatusettepanekuid rahvahääletuse eelnõule ja andma nii oma panus "ühiskonda lõhestava abieluhääletuse läbikukutamisse".

"Sotsiaaldemokraatlik Erakond kasutab parlamendierakonnana kindlasti kõiki vahendeid selleks, et panna riigikogus seisma rahvahääletuse korraldamise otsus. Esitame eelnõule sedavõrd palju parandusettepanekuid, et selle menetlemine jääks pikalt venima, mis sunniks eelnõu riiulisse panema ja küsitluse ära jätma," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Sotsiaaldemokraadid on teinud ka erakonna Facebooki-lehel inimestele üleskutse väljendada oma vastuseisu rahvahääletusele toimumisele ning pakkuda välja omapoolseid küsimusi, mida saab hiljem vormistada parandusettepanekuteks. „Kõik, kes soovivad referendumi tulekule „ei" öelda, saavad meid oma ideedega toetada. Koondame kokku sotsiaaldemokraatide ja kaasamõtlejate küsimused ning esitame need eelnõule. Ja ettepanekud ei pea olema surmtõsised – eesmärgiks on vihareferendumi ärahoidmine," lisas Saar.

Indrek Saare sõnul on kavandatav referendum Eesti jaoks väga vale ja ohtlik tee. „Õnneks on ka kõik uuringud näidanud, et Eesti inimesed ei pea abieluteemalise rahvahääletuse korraldamist õigeks. Rahvahääletus toob ühiskonda juurde uusi vastasseise, hirmu ja ängi. Teisalt läheb ajal, mil tuleks keskenduda inimeste tervisele, majanduse käigus hoidmisele ning töötute aitamisele, koalitsiooni põhiaur hoopis abielu sõnastamisele ja vähemuste vaenamisele," lausus Saar.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi hiljuti tellitud küsitlusest selgub, et 39% vastajatest peab õigeks ning 46% ei pea õigeks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare lubadust kasutada Riigikogus kõiki vahendeid, et abieluteemalise rahvahääletuse läbiviimist takistada.

Toimetas Jaanus Vogelberg