Sotsioloogide ühendused kutsuvad üles Ühiskonnauuringute Instituuti boikoteerima

Foto on illustratiivne. Allikas: Bigstockphoto.com

Eesti Sotsioloogide Liit, Sotsioloogia Üliõpilaste Liit Eestimaal, Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut ja Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituut tegid MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi vastu suunatud ühisavalduse, kutsudes ajakirjandust üles sisuliselt selle uuringute andmeid mitte avaldama ja levitama.

“Ühtlasi on murettekitav, et Eestis arvamusuuringuid korraldav mittetulundusühing Ühiskonnauuringute Instituut kasutab enese legitimeerimiseks akadeemilisi sümboleid. Soovime rõhutada, et MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudil ei ole mingit seost Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituutidega ning soovime, et avalikkus oleks seose puudumisest selgelt informeeritud,” seisab sotsioloogide ühenduste avalduses.

Ühiskonnauuringute instituut lükkas sotsioloogide kriitika tagasi.

“Arvestades seda, et kõik Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud küsitlused on olnud metodoloogiliselt korrektsed ning küsimused läbinud uuringufirma sotsioloogilise ekspertiisi, siis on taunimisväärne üleskutse mitte tiražeerida uuringute andmeid. Selline üleskutse kõlab paratamatult, nagu tuleks ühiskonnas piirata avaliku arvamuse presenteerimist ning monopoliseerida see ühele institutsioonile,” võib lugeda instituudi vastulausest.

Homoteemat puudutanud ühiskonnauuringute instituut sattus raevuka rünnaku alla

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!