Dr. Jay Bhattacharya Foto: Stanfordi ülikooli koduleht

Standfordi ülikooli meditsiiniprofessor ja Great Barringtoni deklaratsioonile alla kirjutanud dr. Jay Bhattacharya kutsus eile üles otsekohe lõpetama vaktsineerimata inimeste sisenemiskeeldu USA-sse.

Üleskutse järgnes USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse (CDC) otsusele mitte leevendada USA-sse reisida soovivate vaktsineerimata inimeste sisenemiskeeldu, kui samas leevendati mitmeid teisi koroonapiiranguid, vahendab LifeSiteNews.

"See meede on muudetud sisuliselt seaduseks, et sa ei tohi siseneda Ühendriikidesse, kui oled vaktsineerimata välismaalane," sõnas Bhattacharya. "Paljudel-paljudel inimestel on lähedased välismaal, kes ei saa tulla USA-sse, kes on selle meetme pärast eraldatud oma perekondadest," lisas professor. 

Dr. Bhattacharya lausus, et CDC uute juhiste valguses, mis tunnistavad, et vaktsineerimata inimestel on tänu eelnevale nakatumisele tekkinud teatud immuunsus koroonaviiruse suhtes, "peab toimuma nende poliitikate muutus, mis diskrimineerivad vaktsineerimata inimesi. See muutus peab toimuma otsekohe."

Ühtlasi kutsus ta üles lubama Novak Djokovicil siseneda riiki, et ta saaks võtta osa USA lahtistest tennisemeistrivõistlustest. 

Professori sõnul "julgustas CDC diskrimineerimist vaktsineerimata inimeste vastu ja ettevõtted lihtsalt reageerisid sellele."

Toimetas René Allik