Endine Valge Maja peastrateeg Steve Bannon 2017. aasta detsembris. Foto: Scanpix

Skandaalses raamatus “Fire and Fury” Donald Trumpi lähikondlaste aadressil karmi kriitikat teinud ja konservatiivide pahameele pälvinud Steve Bannon, kes jõudis vahepeal olla nii Trumpi kampaaniajuht kui presidendi nõunik ja peastrateeg, lahkus konservatiivse meediaväljaande Breitbart News juhi kohalt.

Breitbarti teatel ütles Bannon, et on uhke selle üle, et väljaande meeskond on lühikese aja jooksul suutnud üles ehitada maailmaklassi kuuluva uudisteplatvormi.

“Steve on oluline osa meie pärandist ning me oleme talle alati tänulikud tema panuse ja selle eest, mida ta on aidanud meil saavutada,” märkis Breitbarti juhatuse esimees Larry Solov.

Steve Bannon kuulus Breitbarti juhtkonda alates 2012. aastast, ta oli ka alates 2016. aasta suvest Donald Trumpi kampaaniajuht ning töötas 2017. aasta jaanuarist augustini presidendi nõuniku ja peastrateegina.

Meedia teatel olevat Bannoni lahkumist nõudnud Breitbarti suurtoetaja Rebekah Mercer.

Bannon nimetas Michael Wolffi äsja ilmunud skandaalses raamatus “Fire and Fury” Trumpi poja ja ühe Vene advokaadi kohtumist 2016. aastal riigireetmiseks ja ebapatriootlikuks teoks.

President Trump teatas seepeale, et Bannonil ei ole mingit tegemist ei tema ega tema presidentuuriga. “Kui ta vallandati, ei kaotanud ta mitte ainult töökoha, ta kaotas oma mõistuse,” ütles Donald Trump.

Pärast raamatu ilmumist täpsustas Bannon, et pidas silmas hoopis Trumpi kampaania endist juhti Paul Manaforti, mitte Donald Trump juuniorit.

Samuti ütles Bannon, et tema toetus president Trumpile on vankumatu.