Türklased pühapäeval Sarajevos "sultanit" kuulamas ning valjuhäälselt väitmas, et "Allah on suurem". Foto: Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan õhutas läinud nädalavahetusel Sarajevos suurel valimiskoosolekul kõiki kontinendi moslemeid tõusma ja võitlema oma õiguste eest Euroopa "läbikukkunud demokraatiates", saateks tuhandete kaikuvad hõiked "Allahu akbar!" ja "Sultan Erdoğan!", vahendab Breitbart viitega The Timesis ilmunud artiklile.

"Euroopa riigid, kes endid demokraatia hällideks kutsuvad, on läbi kukkunud," ütles Erdoğan 15 000 türklasele, kellest paljud olid kohale sõitnud Saksamaalt, Austriast ja Hollandist.

"Euroopa türklased peavad näitama maailmale oma jõudu," toonitas ta. "Teie peate olema parlamentides – nende asemel, kes reetsid meie maa."

"Kas te olete valmis demonstreerima kogu maailmale Euroopa türklaste tugevust? Kas te olete valmis andma terroristlikele organisatsioonidele ja nende kohalikele käsilastele ühe Ottomani laksu?" küsis "sultan" kuu aega enne kodumaiseid valimisi endale oponeerivate kurdide ja nende esinduste kohta mõnedes Euroopa pealinnades.

Samal ajal on Ungari asepeaminister Zsolt Semjén hoiatanud, et ilma kristlaste vastupanuta Euroopa islami pealetungile vastu panna ei suuda ning kaotab oma senise identiteedi.

Semjén, kes on Viktor Orbáni Fidesziga valitsuskoalitsiooni kuuluvate kristlike demokraatide esimees, kõneles tänavusel madjarite kokkutulekul Rumeenias, kus on arvestatav madjarite kogukond.

Poliitiku sõnutsi kannab kõnealune "palverännak sõnumit, et Euroopa jääb ellu üksnes siis, kui jääb kindlaks kristlusele ning hoiab alal oma identiteedi – kui Euroopa rahvad on uhked oma rahvusliku identiteedi üle."

Türgi nõuab Euroopalt moslemite diskrimineerimise lõpetamist