Margit Sutrop. Foto: Wikimedia Commons

Reformierakondlasest riigikogu liige, Tartu Ülikooli eetikaprofessor Margit Sutrop leiab EPLis avaldatud arvamusloos, et kui mittevaktsineeritud inimesed koroonaviirusega haiglasse satuvad, peaks neid ravima teises järjekorras.

Sutropi hinnangul on umbes kolmveerand koroonaviirusega haiglas olevatest patsientidest selles ise süüdi, kuna on keeldunud vaktsineerimisest. Samas on koroonapatsiendid üldiselt Sutropi seisukohast eelisolukorras, kuna nende tõttu kannatab plaaniline ravi.

"Ida-Tallinna keskhaigla näitel võiks öelda, et kui need 29 koroonahaiget, kelle raviks avatakse uus osakond, oleksid ennast vaktsineerinud, poleks 20 neist haiglasse sattunud. Veel enam: 20 südame-, närvi- või seedetrakti haigustega patsienti ei oleks saanud teadet, et nende plaaniline ravi lükkub edasi," kirjutas Sutrop.

Seetõttu pakub varem ka haiglatele eetikanõuandeid välja töötanud Sutrop, et tervishoiuressursside jagamise kriteeriumide hulka arvestataks ka vaktsineerimine ja esmalt peaks ravima neid, kes on haiglasse sattunud hoolimata vaktsineerimisest.

Täismahus saab Sutropi mõtteid lugeda EPList.

Toimetas Jaanus Vogelberg