Calvary baptistikirik, WASHINGTON DC, USA. Foto Illustratiivne. Allikas: Bigstockphoto.com

Ameerika Ühendriikide Lõunaosariikide Baptistikoguduste Ühenduse (Southern Baptist Convention) pastorite poolt toime pandud kuritegude ohvreid on praeguste andmete kohaselt kokku 700. Neist enamik alaealised tüdrukud.

LifeSiteNews kirjutab, kuidas 20 aasta kestel toimunud vägistamised, füüsiline vägivald ja pornograafilised praktikad näitavad, et see kaasaja tragöödia ei ole ainult katoliku kiriku siseprobleem. Ühtlasi kummutab skandaal eksioletuse, et seksuaalse värdkäitumise põhjustajaks on tsölibaadinõue, sest baptistikogudustes seda ei eksisteeri.

Ajalehtede The Houston Chronicle ja San Antonio Express-News väitel on alates 1998. aastast ohvreid kokku olnud 700, mõned neist vaid kolme aasta vanused. Kui katoliku kiriku kuritegude ohvrid on reeglina alaealised poisslapsed või varases noorukieas olevad noormehed, siis selles skandaalis on kannatajateks peamiselt tüdrukud.

Kogudused ise on toimunut kiivalt varjanud taktikaga, mis on kõrvutatav katoliku kiriku suure vaikimisega.

Raamatu This Little Light: Beyond a Baptist Preacher Predator and His Gang autori ja kristliku aktivisti Christa Browni sõnul on Ühendriikide lõunaosariikide baptistikogudused autonoomsed ja isereguleeruvad. Neid seovad vaid seminarid ja misjonitegevus, mis teeb nad seksuaalkurjategijatele ahvatlevaks.

“Seksuaalkiskjal piisab kõneleda ühe koguduse inimestele piisavalt veenvalt, et ta on kutsutud Jumala poolt ning ta tõusta autoriteetsele positsioonile koguduses. Edasi imbub ta juba täielikult konventsiooni ja liigub väikekogudustest suurtesse, osariigist osariiki, laeindades oma haaret ja mõjuvõimu,” kirjeldas Brown Texase meediaväljaannetele.