Katelyn McClure'i ja "hea kodutu" Johnny Bobbitti rahakogumise kampaania pilt prokuratuuri pressikonverentsil käesoleva aasta 15. novembril. Foto: Scanpix

GoFundMe on tagastanud üle 400 000 dollari väljamõeldud loo valguses “heale kodutule” annetuse saatnud inimesele, kirjutab ZeroHedge.

Nimelt on Kate McClure (28), Mark D’Amico (39) ja narkosõltlasest kodutu Johnny Bobbitt (35) saanud süüdistuse pettuses ja kuritegelikus kokkuleppes läinud aasta novembris, mil nad klopsisid kolmekesi kokku loo sellest, kuidas Bobbitt andis McClure’ile oma viimased 20 dollarit olukorras, kus noore naise auto jäi kütuse lõppemise tõttu teeveerde ohtlikus Philadelphia piirkonnas.

Pettus tuli ilmsiks pärast seda, kui McClure ja D’Amico keeldusid andmast Bobbitile üle 300 000 dollari kogutud kogusummast 402 000.

Seepeale kaebas Bobbitt nad kohtusse ja süüdistas paari raha kasutamises luksusliku elustiili finantseerimiseks.

Asjaga tegeleva prokuröri Scott Coffina sõnutsi läks lõivudest üle jäänud netosumma 360 000 McClure’i kontole, kusjuures Bobbit sai sellest umbkaudu 75 000 dollarit.

“Kogu kampaania oli ehitatud valele,” ütles Coffina, kelle kinnitusel kirjutas McClure loetud tunnid pärast GoFundMe kampaania käivitumist tekstisõnumis sõbrale, et Bobbitti heategu tema suhtes oli väljamõeldis.

Prokurör on muuhulgas lugenud sõnumit, milles McLure väidetavalt kirjutas ühele oma sõpradest: “Ok, nii et oota, see bensiini osa on täielik väljamõeldis, aga kutt ei ole. Mul tuli midagi välja mõelda, et inimesed tunneks end halvasti.”

Kui asi viltu kiskus ja ajakirjanduses hakati kajastama Bobbitti raha väidetavat väärkasutamist teise kahe poolt, korraldas politsei tõendite leidmiseks reidi nende koju ja arestis annetuste eest ostetud BMW.

Toimetas Urho Meister