Foto: Bigstockphoto

Inglise tervishoiuteenistus NHS keelas praegu arstidel uusi puberteediblokeerijate retsepte välja kirjutada, kuna tunnistatakse medikamendi uuringute puudulikkust. Puberteediblokeerijaid kirjutati välja noortele "soomuutjatele", sest need peaksid aitama suruda alla puberteediealise keha muutusi.

Briti uudisteagentuur PA teatas eile, et Briti terviseagentuur NHS peatas puberteediblokeerijate väljakirjutamise, kuna nendega tehtud uuringud on puudulikud, vahendab Die Welt. Puberteediblokeerijate peamine mõju on puberteedisümptomite, nagu menstruatsiooni, rindade kasvamise ja häälemurde takistamine.

Tervishoiuteenistuse teatel puudub medikamendil pikaajalise mõju uuring. Samal ajal on puberteediblokeerijaid tarvitavate laste arv viimastel aastatel tugevasti tõusnud. 

Briti valitsus tervitas otsust. „On selge, et laste turvalisus ja heaolu on kõrgeim prioriteet, seetõttu tervitame me seda teedrajavat otsust," sõnas tervishoiuminister Maria Caulfield

PA uudisteagentuuri sõnul tarvitab praegu puberteediblokeerijat ligi sada last, kes võivad pärast otsust neid edasi tarvitada. 

Puberteediblokeerijate lubamise diskussioon on Suurbritannias terav. Varasem konservatiivne peaminister Liz Truss oli seisukohal, et puberteediblokeerijad tuleks täielikult ära keelata. 

Toimetas René Allik